ارزش دلار آمریکا در سراشیبی نزول

گرچه ارزش دلار در ماه های اخیر تقریبا ثابت بوده ولی بانک سی آی بی سی پیش بینی کرده است که ارزش دلار آمریکا طی ماه های آینده در سراشیبی نزول خواهد بود.

بانک سی آی بی سی در جدیدترین تحلیل اقتصادی خود اعلام کرد: سیاست های انقباضی سایر بانک های مرکزی جهان موجب خواهد شد تا ارزش دلار آمریکا تا پایان امسال روندی نزولی داشته باشد.

بر اساس این گزارش گرچه ارزش دلار در ماه های اخیر تقریبا ثابت بوده ولی بانک سی آی بی سی پیش بینی کرده است که ارزش دلار آمریکا طی ماه های آینده در سراشیبی نزول خواهد بود و افزایش نرخ بهره فدرال رزرو نیز نمی تواند دلار را نجات دهد.

تحلیلگران اقتصادی پیش بینی می کنند که فدرال رزرو تا پایان امسال 2 بار دیگر نرخ بهره را افزایش دهد.

این گزارش افزود: بانک های مرکزی ژاپن و اروپا احتمالا سیاست های سختگیرانه پولی را طی ماه های آینده نیز ادامه خواهند داد. بانک مرکزی اروپا احتمالا قصد دارد در ماه سپتامبر برنامه خریداری اوراق قرضه را متوقف کند.

از سوی دیگر به نظر می رسد موج ورود سرمایه های خارجی به آمریکا به اندازه ای نخواهد بود که بتواند کسری تراز جاری این کشور را جبران کند و این مساله نیز عامل مهم دیگری برای کاهش ارزش دلار خواهد بود.افزایش بدهی و کسری بودجه آمریکا نیز می تواند تاثیر منفی زیادی بر ارزش دلار داشته باشد.

<همکو: اخبار و تحلیل صنعت پلیمر>

قیمت ارز و دلار

نظرات کاربران