نصب رآکتور غول پیکر بزرگترین طرح تولید PET صنعت پتروشیمی

همزمان با برنامه افزایش تولید در پتروشیمی شهید تندگویان به عنوان بزرگترین مجتمع تولید PET در صنعت پتروشیمی ایران، رآکتور فینیشرPOLY H  این مجتمع پتروشیمی با موفقیت نصب شد.

«محمدرضا شهمیری» مدیر پروژه‌های اجرایی پتروشیمی شهید تندگویان با اعلام اینکه عملیات جابه جایی رآکتور قدیمی و نصب رآکتور جدید با موفقیت در واحد POLY H به پایان رسید، گفت: در راستای اجرای پروژه بهینه سازی POLY H  راکتور فینیشر قدیمی این کارخانه خارج و راکتور جدید توسط جرثقیل ۱۰۰۰ تنی در پتروشیمی تندگویان نصب شد.
 
این مقام مسئول با تاکید بر اینکه رآکتور جدید با استفاده از یک دستگاه جرثقیل یک‌هزار تنی بدون هیچ گونه حادثه‌ای با موفقیت انجام شده است، تصریح کرد: این جابه جایی و نصب در منطقه ویژه اقتصادی ماهشهر در نوع خود کم نظیر بوده است .
در همین حال «حسن تقوی گنجی» مدیرعامل پتروشیمی شهید تندگویان اخیرا اعلام کرده است: پتروشیمی تندگویان در سال جاری در نظر دارد رشد 10درصدی ظرفیت تولید را محقق کند.
 
در همین حال «قدرت اله فرج پور» مدیر نظارت بر تولید شرکت ملی صنایع پتروشیمی هم تاکید کرده است: امسال طرح بهینه‌سازی واحد پلی H پتروشیمی تندگویان به منظور افزایش 26 هزار تنی ظرفیت تولید در دستور کار قرار گرفته است.

نظرات کاربران