تحریم رئیس بانک مرکزی ایران توسط امریکا

طبق اعلام وزارت خارجه آمریکا ولی‌الله سیف رئیس بانک مرکزی ایران تحت تحریم‌های جدید قرار گرفت.

وزارت خزانه‌داری آمریکا ولی‌الله سیف رئیس بانک مرکزی ایران را تحت تحریم‌های جدید قرار داد.

وزارت خزانه‌داری آمریکا همچنین نام دو شخص عراقی و سوریه و یک شخص ایرانی دیگر (از مقامات ارشد بانک مرکزی) را نیز به‌دلیل ارتباط با سپاه پاسداران به لیست تحریم‌های ثانویه دفتر کنترل دارایی‌های خارجی (OFAC) افزوده است.

آمریکا همچنین بانک البلاد الاسلامی را نیز تحریم کرده است. طبق بیانیه وزارت خزانه‌داری آمریکا بانک البلاد الاسلامی در عراق قرار دارد و دفتر کنترل دارایی‌های خارجی زیر نظر وزارت خزانه‌داری آمریکا به‌دلیل آنچه ارتباط با سپاه پاسداران خوانده شده، تحریم‌های ثانویه بر آن اعمال کرده است.

استیو منوچین وزیر خزانه‌داری آمریکا مدعی شده است رئیس بانک مرکزی ایران به‌طور مخفیانه میلیونها دلار را از جانب سپاه پاسداران و از طریق بانک مستقر در عراق "بانک اسلامی البلاد" برای تقویت و حمایت از آنچه اهداف خشونت‌آمیز و تندروانه حزب‌الله خوانده، منتقل کرده است.

وی همچنین در ادامه ادعای خود آورده است: ایالات متحده سوءاستفاده روزافزون ایران از سیستم مالی جهانی را اجازه نخواهد داد. جامعه جهانی باید علیه تلاشهای گمراه‌کننده ایران برای حمایت مالی از تروریستهای نیابتی‌اش، هوشیار باشد.

طبق اعلام وزارت خارجه آمریکا افراد تحریم‌شده بر اساس فرمان اجرایی 13224 و به‌عنوان "تروریستهای جهانی تعیین‌شده" به‌طور خاص، که تروریستها و آنان را که از تروریستها یا اقدامات تروریستی حمایت می‌کنند، هدف تحریم قرار می‌گیرند.

<همکو: اخبار و تحلیل صنعت پلیمر>

قیمت ارز و دلار

نظرات کاربران