افزایش 9 درصدی صادرات بهاره گاز ایران

مدیر دیسپچینگ شرکت ملی گاز در خصوص گازرسانی و صادرات گاز در فصل بهار امسال، گفت: میزان ارسال گاز به نیروگاه‌ها، تزریق به مخازن نفتی و نیز مجموع صادرات در 93 روز سپری‌شده از ابتدای امسال در مقایسه با مدت مشابه پارسال از رشد بسیار بالایی برخوردار بوده است.

مهدی جمشیدی‌ دانا گفت: صادرات گاز ایران به کشورهای همسایه در سه ماه نخست امسال، با 9 درصد افزایش به بیش از 3 میلیارد مترمکعب رسید . 
وی درباره گازرسانی و صادرات گاز در فصل بهار امسال، گفت: میزان ارسال گاز به نیروگاه‌ها، تزریق به مخازن نفتی و نیز مجموع صادرات در 93 روز سپری‌شده از ابتدای امسال در مقایسه با مدت مشابه پارسال از رشد بسیار بالایی برخوردار بوده است . 
مدیر دیسپچینگ شرکت ملی گاز، مجموع صادرات گاز در سه ماه نخست امسال را 3 میلیارد و 300 میلیون مترمکعب اعلام کرد و افزود: این رقم نسبت به مدت مشابه پارسال، 9 درصد بیشتر شده است . 
وی درباره ارسال گاز به نیروگاه‌ها در بهار امسال گفت: تحویل گاز به نیروگاه‌ها نیز طی این مدت، به 19 میلیارد و 200 میلیون مترمکعب رسید که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، 4,7 درصد رشد داشته است . 
به گفته جمشیدی‌دانا، برداشت از منابع نیز در این مدت، به 60 میلیارد و 800 میلیون مترمکعب رسیده است، این آمار نشان می‌دهد که میزان تولید گاز طبیعی نسبت به مدت مشابه پارسال، 9,3 درصد رشد داشته است، همچنین تزریق گاز شیرین به مخازن نفتی نیز به 3 میلیارد و 700 میلیون مترمکعب رسیده که نسبت به مدت مشابه پارسال، 2.7 برابر شده است .

<همکو:‌ اخبار و تحلیل صنعت پلیمر>

قیمت نفت و سوخت

نظرات کاربران