بانک ای بی ان امرو پیش بینی کرد;

ادامه دار بودن روند نزولی قیمت طلا

در شرایطی که قیمت جهانی طلا نسبت به آوریل با افت 7.5 درصدی روبرو شده است، پیش بینی بانک ای بی ان امرو، نشان دهنده کاهش قیمت جهانی طلا طی ماه های آینده خواهد بود.

 تحلیلگران بانک ای بی ان امرو در تازه ترین تحلیل خود پیش بینی کردند که قیمت جهانی طلا طی ماه های آینده نیز کاهش خواهد یافت و این احتمال وجود دارد که قیمت این فلز گرانبها تا 1200 دلار در هر اونس کاهش یابد.

بر اساس این گزارش تحلیلگران ای بی ان امرو اعلام کردند که مهمترین عامل فشار بر قیمت طلا در شرایط کنونی، تقویت ارزش دلار آمریکا است. این خطر وجود دارد که قیمت هر اونس طلا تا 1200 دلار کاهش یابد. قیمت هر اونس نقره نیز احتمالا تا 15.60 دلار در هر اونس کاهش خواهد داشت.

این تحلیل افزود: افزایش ارزش دلار آمریکا، جنگ تجاری بین آمریکا و چین و کاهش ارزش یوان چین عوامل مهمی هستند که می تواند بر افت بیشتر قیمت طلا موثر باشد.

اگر روند صعودی ارزش دلار آمریکا ادامه پیدا کند و تنش های تجاری در عرصه بین المللی تشدید شود، این احتمال هست که قیمت طلا تا 1200 دلار در هر اونس کاهش یابد.

این بانک بین المللی پیش بینی کرده است که قیمت هر اونس طلا تا پایان امسال به 1250 دلار و قیمت نقره به 16 دلار خواهد رسید.

<همکو: اخبار و تحلیل صنعت پلیمر>

قیمت ارز و دلار، قیمت طلا و سکه

نظرات کاربران