پیشنهاد فریزشدن بدهی‌ها توسط انجمن ملی صنایع پلاستیک و پلیمر

انجمن ملی صنایع پلاستیک و پلیمر طی نامه‌ای به رییس اتاق بازرگانی ایران خواست، بدهی‌های واحدهای تولیدی را فریز کنند.

پس از نوسانات نرخ ارز و بی ثباتی اقتصاد کشور، مشکلات عدیده‌ای گریبان‌گیر واحدهای تولیدی و صنعتی کشور شده است. بسیاری از کارشناسان و تحلیلگران معتقدند که ادامه این روند می‌تواند آسیب جبران ناپذیری به واحدهای تولیدی وارد کند.

البته اگر این بحران به درستی مدیریت شود و با حمایت‌های دولت، بتوان حیات بخش صنعتی را حفظ کرد، آنگاه قادر به عبور از این چالش‌ها و بحران‌ها خواهیم بود. انجمن ملی نیز در همین راستا پیگیر شده است تا بتواند دستگاه‌های تصمیم‌گیری را مجاب به حمایت از بخش صنعت و به طور اخص، صنعت پلاستیک و پلیمر نماید. یکی از اقداماتی که در همین جهت صورت گرفته درخواست فریز کردن بدهی های بانکی و مالیاتی و حتی تامین اجتماعی از سوی دولت است. 

انجمن ملی صنایع پلاستیک و پلیمر طی نامه‌ای، تاکید کرده است: «از آنجاکه احتمال می‌رود رکود طولانی مدت و ادامه آن و بروز مشکلات جدید ناشی از تحریم های ناجوانمردانه ادامه یابد، جهت حفظ و بقای باقیمانده اشتغال موجود و پایداری بخش صنعت و به جهت عبور از این مرحله دشوار، پیشاپیش تدابیری اندیشه گردد تا بتوان با خرد و تعقل به سر منزل مقصود رسید و منتظر رونق دوباره و آبادانی ایران عزیز بود.»در ادامه پیشنهاد شده است: «تجربه چند کشور بزرگ و کوچک که در بحرانهای شدید اقتصادی در دهه های قبل روی داده، فریز کردن بدهی های بانکی و مالیاتی و حتی تامین اجتماعی برای واحدهای تولیدی که هم اکنون تعطیل و یا در آستانه تعطیلی هستند، می باشد.» 

این نامه به آقای شافعی، ریاست اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران ارسال شده و همچنین درخواست شده که هیات نمایندگان در اسرع وقت موارد پیشنهادی فوق را مورد بررسی و کارشناسی قرار داده و با فوریت به دولت پیشنهاد کنند.

<همکو: اخبار و تحلیل صنعت پلیمر>

 قیمت مواد اولیه پلاستیک  و پلیمر، قیمت ارز و دلار

نظرات کاربران