مایک پمپئو:

تشکیل ائتلاف آمریکا علیه ایران

«مایک پمپئو» وزیر خارجه آمریکا با انتقاد مجدد از برجام٬ تکرار کرد که ترامپ، توافق هسته‌ای با ایران را یکی از بدترین توافق‌ها در تاریخ می‌داند.

پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا در برابر کمیته روابط خارجی سنا علاوه بر تشریح آن چه میان ترامپ و پوتین رخ داده بود به مسئله ایران اشاره کرد و اظهار داشت: ما علیه ایران ائتلاف داریم و چند کشور دیگر از جمله اسرائیل خارج شدن آمریکا از برجام را کاری صحیح می دانستند.

وی همچنین برای پاسخ دادن به پرسش‌های قانون‌گذاران در خصوص دیدار اخیر «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا و «ولادیمیر پوتین» همتای روس وی در برابر کمیته روابط خارجی سنا قرار گرفته بود، برخی مواضع بی‌اساس خود درباره ایران را تکرار کرد.

وی با انتقاد مجدد از برجام٬ تکرار کرد که ترامپ، توافق هسته‌ای با ایران را یکی از بدترین توافق‌ها در تاریخ می‌داند.

وزیر خارجه آمریکا با اشاره به خروج این کشور از برجام گفت که واشنگتن در موضع خود علیه ایران، تنها نیست؛ ما علیه این کشور ائتلاف داریم. برخی دیگر نیز با ما هم‌عقیده هستند که خروج از برجام تصمیم درستی بود، از جمله اسرائیلی‌ها، سعودی‌ها، اماراتی‌ها، بحرینی‌ها و برخی دولت‌های کوچک اروپایی.

پمپئو همچنین گفت که اعلامیه‌ای که دولت «باراک اوباما» رئیس‌جمهوری سابق آمریکا در خصوص برجام منتشر کرد، حاوی اطلاعات نادرستی در مورد تسلیحات ایران بود، این در حالی است که آنها از نادرست بودن این اطلاعات آگاهی داشتند.

وزیر خارجه آمریکا افزود که کشورش تصمیم دارد در ارتباط با ایران فقط روی مساله هسته‌ای تمرکز نداشته باشد، بلکه برنامه موشکی ایران و سیاست‌های منطقه‌ای و بین‌المللی این کشور را نیز مورد توجه قرار دهد.

<همکو: اخبار و تحلیل صنعت پلیمر>

نظرات کاربران