سه عامل تغییر و تحولات قیمت طلا در ماه های آینده

در تازه ترین تحلیل شورای جهانی طلا نشان داده شده که 3 عامل مهم در شش ماه دوم 2018 میلادی بر قیمت جهانی طلا تاثیر خواهد داشت.

به گزارش بنکر ( Banker )،به نقل از اسکراپ رجیستر، در شرایطی که قیمت جهانی طلا در سه ماه نخست 2018 میلادی با افزایش چشمگیری روبرو شده بود ولی در سه ماه دوم امسال با افت زیادی همراه شد و بسیاری از سرمایه گذاران بین المللی را مایوس کرده است.

بر اساس این گزارش شورای جهانی طلا بر این باور است که قیمت جهانی این فلز گرانبها در شش ماه دوم 2018 میلادی تحت تاثیر 3 عامل مهم خواهد بود:

وضعیت رشد اقتصادی جهان، جنگ تجاری و تاثیر آن بر نرخ ارز و افزایش تورم در اقتصاد جهانی.

به نظر می رسد تغییر و تحولات قیمت طلا در ماه های آینده تا حد زیادی به این 3 عامل مهم بستگی خواهد داشت.

به اعتقاد تحلیلگران اقتصادی، تنش های تجاری در عرصه بین المللی می تواند تاثیر مهمی بر نوسانات بازار سهام داشته باشد و این نوسانات تاثیر مستقیمی بر تقاضا و قیمت جهانی کالاهای راهبردی به خصوص طلا خواهد داشت.

سرمایه گذاران بین المللی به دقت تحولات مربوط به جنگ تجاری بین آمریکا و سایر قدرت های اقتصادی جهان را زیر نظر دارند. هرگونه افزایش تورم در اقتصاد جهانی نیز می تواند موجب رشد تقاضا و قیمت طلا شود.

نگرانی ها نسبت به وضعیت رشد اقتصادی و تجاری جهان در شش ماه دوم امسال نیز می تواند تاثیر زیادی بر قیمت جهانی طلا داشته باشد.
تقویت ارزش دلار آمریکا نیز عامل مهم و تاثیرگذاری برای تعیین قیمت جهانی طلا در ماه های آینده به شمار می رود.

<همکو: اخبار و تحلیل صنعت پلیمر>

قیمت ارز و دلار، قیمت طلا و سکه

نظرات کاربران