عرضه 20 هزار دستگاه خودرو به بازار طی چند روز آینده

دبیر انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی گفت: هفته جاری موعد تعطیلات تابستانی یک هفته‌ای شرکت های خودروسازی بود که خوشبختانه با تامین شدن برخی از قطعات، خودروسازان از این فرصت برای تجاری‌سازی و کامل کردن خودروهای ناقص تولیدی در گذشته استفاده کردند.

آرش محبی‌نژاد افزود: به دلیل مشکلات مختلف صنعت خودرو و قطعه تا هفته گذشته حدود 70 هزار دستگاه خودرو در شرکت های خودروسازی به دلیل کسری قطعات به صورت ناقص تولید و در کف کارخانه‌های سازنده متوقف شده بود. 

وی با بیان این نکته که خوشبختانه بخشی از قطعات مورد نیاز تامین و فرایند تجاری‌سازی و کامل شدن خودروهای ناقص از ابتدای هفته جاری آغاز شده است، گفت: بر این مبنا پیش‌بینی می‌کنیم تا پایان هفته از حدود 70هزار دستگاه خودروی ناقص در شرکت های خودروسازی، حدود 20 هزار دستگاه خودرو کامل شده و آماده عرضه به بازار شود. 

دبیر انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی ادامه داد: هفته جاری موعد تعطیلات تابستانی یک هفته‌ای شرکت های خودروسازی بود که خوشبختانه با تامین شدن برخی از قطعات، خودروسازان از این فرصت برای تجاری‌سازی و کامل کردن خودروهای ناقص تولیدی در گذشته استفاده کردند.

وی افزود: به این ترتیب تا هفته آینده تعداد خودروهای ناقص متوقف در شرکت های خودروسازی به کمتر از 50 هزار دستگاه می‌رسد. کامل شدن خودروهای ناقص و عرضه آنها به بازار علاوه بر آنکه باعث ایفای تعهدات خودروسازان به خریداران و تحویل خودروهای فروخته شده به مشتریان خواهد شد تاثیر مثبتی نیز بر بازار خودرو خواهد داشت. 

محبی‌نژاد با بیان اینکه امیدواریم مسوولان هرچه زودتر نسبت به بهبود شرایط در صنایع خودرو و قطعه‌سازی اقدام کنند، تصریح کرد: در این راستا شنیده شده که موضوع افزایش سقف اعتباری شرکت های خودروسازی در سیستم بانکی و ارائه تسهیلات به این صنعت در جریان است که امیدواریم هرچه زودتر محقق شود تا با پرداخت مطالبات معوق قطعه‌سازان از سوی خودروسازان، بخشی از مشکلات این صنایع حل شود. 

پیش از این دبیر انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی اعلام کرده بود حدود 70 هزار دستگاه خودرو به دلیل کسری قطعات به صورت ناقص تولید و در کف کارخانه‌های سازنده متوقف شده است. 

<همکو:‌ اخبار و تحلیل صنعت پلیمر>

نظرات کاربران