افزایش مجتمع‌های پتروشیمی پلیمری / رشد ۱۰ درصدی تولید محصولات پلیمری

مدیر طرح‌های شرکت ملی صنایع پتروشیمی با اشاره به افزایش تعداد مجتمع‌های پتروشیمی پلیمری در مقطع زمانی سال ۸۱ تا ۹۷ گفت: تولید محصولات پلیمری از سال ۸۱ تاکنون افزایش ۱۰ برابری داشته است.

به نقل از شرکت ملی صنایع پتروشیمی، «علی محمد بساق زاده» با اشاره به افزایش تعداد مجتمع‌های پتروشیمی پلیمری در مقطع زمانی سال ۸۱ تا ۹۷ اعلام کرد: تعداد مجتمع‌های پتروشیمی پلیمری از چهار مجتمع در سال ۱۳۸۱ اکنون به ۲۷ مورد رسیده است که این رشد از اهمیت صنعت پلاستیک، نیاز داخل و جهانی و رشد ایجاد شده در این زمینه حکایت دارد.

 

مدیر طرح‌های شرکت ملی صنایع پتروشیمی رشد تولید و مصرف محصولات پلیمری در ایران و جهان را امری انکار ناپذیر خواند و افزود: این‌ صنعت پتروشیمی یکی از صنایعی است که با همه نیازهای جامعه اعم از صنایع مختلف همچون خودروسازی، هواپیمایی و همچنین خانوارها مرتبط است.

 

وی با بیان اینکه در بسیاری از محصولات خانگی فلزات حذف و محصولات پلاستیک و پتروشیمی جایگزین شده است، گفت: در صنعت خودروسازی سعی شده به دلیل سبک بودن، هزینه کمتر و مولفه کیفیت،​ مصرف پلاستیک بیشتر باشد و از این رو شاهد رشد مصرف پلاستیک در این صنعت بوده‌ایم.


بساق زاده افزود: با توجه به پیشرفت سریع فناوری در این صنعت و همچنین تنوع نیازهای مرتبط با صنعت پلاستیک، صنعتگران ایرانی نیازمند تبادل دانش‌فنی، عرضه و معرفی محصولات جدید در این حوزه هستند.

نظرات کاربران