امضای تفاهم نامه همکاری بین ایران و فرانسه در صنعت پلاستیک و پلیمر

تفاهمنامه همکاري انجمن پلاستيک و پليمر استان اصفهان و سنديکاي پلاستيک و لاستيک فرانسه امضا شد.

در اين تفاهمنامه بر آموزش، انتقال دانش فني، تورهاي بازديد از واحدهاي توليدي و برگزاري نمايشگاه مشترک تأکيد شده است.

رئيس سنديکاي پلاستيک و لاستيک فرانسه در ديدار با رئيس انجمن پلاستيک و پليمر استان اصفهان گفت: به دليل تحريم هاي يکجانبه آمريکا عليه ايران، امکان همکاري شرکت هاي بزرگ فرانسوي با شرکت هاي ايراني بسيار اندک است ولي شرکت هاي کوچک و متوسط فرانسوي مي توانند با همتايان خود همکاري داشته باشند.

«دوني ويان» افزود: براي نقل و انتقال پول از طريق سوئيفت، مي توان از ظرفيت بانک هاي فرانسوي که با آمريکا فعاليت نمي کنند، استفاده کرد.

وي با اشاره به آمادگي سنديکاي پلاستيک و لاستيک فرانسه براي انتقال دانش فني به واحدهاي توليدي پلاستيک ايران گفت: بازيافت لاستيک خودرو و تبديل به کفپوش ها و همچنين بازيافت PVC در دستور کار همکاري است.

رئيس سنديکاي پلاستيک و لاستيک فرانسه تأکيد بر آلاينده نبودن واحدهاي توليدي را يکي از پيش شرط هاي همكاري سنديکا دانست و افزود: کشورهاي اروپايي روي محصولات توليدي، بر اساس آلاينده نبودن درجه بندي قرار مي دهند.

رئيس انجمن پلاستيک و پليمر استان اصفهان در حاشيه امضاي اين تفاهمنامه گفت: بيش از 2000 واحد توليدي در بخش پلاستيک و پليمر استان اصفهان مشغول به فعاليت هستند که در تمام اين واحدها بخش تحقيق و توسعه وجود دارد.

مرتضي بيشه افزود: صادرات ايران به افغانستان، عراق، تاجيکستان و ازبکستان از مبدأ استان اصفهان ارسال مي شود.

<همکو:‌ اخبار و تحلیل صنعت پلیمر>

 قیمت مواد اولیه پلاستیک و پلیمر

نظرات کاربران