طرح مشترک سرمایه‌گذاری اتریش و امارات در صنعت پتروشیمی

 مدیر عامل شرکت پتروشیمی بوریالیس اعلام کرد که این شرکت در حال بررسی یک طرح مشترک سرمایه‌گذاری در صنعت پتروشیمی با شرکت ادنوک امارات است.

به نقل از پایگاه اینترنتی The National، بر‌اساس اعلام آلفرد استرن، مدیر عامل شرکت پتروشیمی بوریالیس (Borealis)، این شرکت اتریشی در حال بررسی یک طرح مشترک سرمایه‌گذاری با شرکت ملی نفت ابوظبی، موسوم به ادنوک، در پروژه‌هایی در بازارهای رو به رشد هند و چین و همچنین راه‌اندازی یک تاسیسات بازیابی پلاستیک در منطقه الرویس امارات است.او ام وی اتریش (OMV) و شرکت سرمایه‌گذاری مبادله امارات (Mubadala Investment Company) مشترکا مالکیت بوریالیس را در اختیار دارند. شرکت بوریالیس شریک بزرگ‌ترین‌ طرح مشترک (JV) تاسیسات شیمیایی و پتروشیمی ادنوک موسوم به بروج (Borouge) است.

استرن که در حاشیه کنفرانس و نمایشگاه بین‌المللی نفت ابوظبی (Adipec) سخن می‌گفت، عنوان کرد: مقیاس سرمایه‌گذاری‌های یادشده می‌تواند نزدیک به ابعاد پروژه بروج باشد. وی افزود: ما از منابع طبیعی موجود در ابوظبی بهره می‌گیریم. بنابر این سرمایه‌گذاری‌های جدید از لحاظ ماهیت مانند طرح بروج خواهد بود.

مدیر عامل بوریالیس ادامه داد: همکاری اخیر ما همراستا با راهبرد توسعه شاخه پتروشیمی شرکت ادنوک است. از این رو با مشارکت ادنوک پیوسته به دنبال یافتن فرصت‌های سرمایه‌گذاری تازه هستیم. وی در پایان یادآور شد: بوریالیس و ادنوک در حال حاضر مشغول سرمایه‌گذاری در طرح بروج ۴ (Borouge ۴) هستند و فراتر از آن برنامه دارند از فرصت‌های موجود در بازارهای رو‌به رشدی مانند هند، چین و منطقه آسیا بهره گیرند.

<همکو:‌ اخبار و تحلیل صنعت پلیمر>

قیمت نفت و سوخت، قیمت مواد اولیه پلاستیک و پلیمر

نظرات کاربران