بزودی دلار به زیر ۷ هزار تومان باز خواهد گشت

بررسی های کارشناسان نشان می دهد که نرخ واقعی دلار در ایران بین ۵ هزار و ۹۳۰ تومان تا ۶ هزار و ۵۴۰ تومان است و بزودی در ایران به زیر ۷ هزار تومان باز خواهد گشت.

پس از خروج آمریکا از برجام و بروز نوسانات و التهاب های مقطعی، آرامش در حال بازگشت به بازارها است.

در این دوره از تحریم ها اتفاقاتی افتاد که یک مورد دامن زدن تحریم توسط عده ای در داخل کشور و همچنین از طریق شبکه های مجازی داخل و خارج کشور بود.

برخی خواستند تعابیر غیرواقعی از تحریم ها داشته باشند و مردم را بترسانند که باعث خریدهای بیش از حد نیاز اتفاق بیفتد و نرخ دلار نیز به شکل غیر واقعی رشد کند.

بررسی های کارشناسان نشان می دهد که نرخ واقعی دلار در ایران بین ۵ هزار و ۹۳۰ تومان تا ۶ هزار و ۵۴۰ تومان است و بزودی در ایران به زیر ۷ هزار تومان باز خواهد گشت.

اگر جو روانی جامعه به هر دلیلی بهم بریزد می توان قیمت دلار را بالا برد. در حال حاضر نرخ تورم در ونزوئلا ۸۵ هزار درصد است و این نرخ به آن دلیل است که مردم اعتماد خود را از دست داده و برخی کشور خود را ترک کرده اند.

این مدرس کسب و کار و کارآفرینی گفت: خوشبختانه در درون کشور نیز سیاست‌های اقتصادی بهتری اتخاذ شد و بانک مرکزی نیز نسبت به قبل خلاق‌تر و پویاتر عمل کرد از همه مهم‌تر خود مردم فهمیدند این حرکتی که کشور با آن مواجه شده بود محصول یک اقتصاد رانتی، تورمی و دلالی بود و این عوامل دست به دست هم داد تا بازار ارز و سکه رو به آرامش برود و من با مطالعه کارشناسی این اطمینان را به مردم می‌دهم که قیمت دلار در ایران به زیر ۷ هزار تومان کاهش خواهد یافت.

خانی اظهار کرد: التهاب‌های مقطعی به زودی فروکش خواهد کرد و فعالان بخش تولید و کسب و کار باید با اطمینان به فعالیت خود ادامه بدهند و به فکر تعطیلی و تغییر کسب و کار خود نباشند.

*مسلم خانی استاد دانشگاه

<همکو:‌ اخبار و تحلیل صنعت پلیمر>

قیمت ارز و دلار

نظرات کاربران