معاون وزیر نفت اعلام کرد:

ادامه روند صادرات محصولات پتروشیمی به اروپا

معاون وزیر نفت با اشاره به ادامه روند صادرات محصولات پتروشیمی ایران طبق روال گذشته، اعلام کرد: تحریم صنعت پتروشیمی به سادگی امکان پذیر نیست و متقاضی برای خرید محصولات پتروشیمی ایران با توجه به تنوع محصولات تولیدی رو به افزایش است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی انجمن صنفی کارفرمائی صنعت پتروشیمی ، «بهزاد محمدی» در حاشیه بازدید از طرح پتروشیمی خمین در جمع خبرنگاران، گفت: در هشت ماهه نخست امسال حدود 14 میلیارد دلار محصول پتروشیمی و فرآورده پلیمری به ارزش هشت میلیارد دلار توسط ایران به بازار جهانی صادر شده است.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی با اشاره به هدف گذاری صادرات حدود 12 میلیارد دلار محصول پتروشیمی تا پایان سال جاری، تصریح کرد: عمده مقاصد هدف صادراتی محصولات پتروشیمی ایران را کشورهای آسیای شرقی و بخشی از کشورهای اروپایی شامل می‌شوند.

معاون وزیر نفت با بیان اینکه در هشت ماهه نخست امسال  36 میلیون و 700 هزار محصول پتروشیمی صنایع پتروشیمی کشور تولید شده است، افزود: با وجود تحریم‌های بین‌المللی علیه ایران صنعت پتروشیمی کشور وضعیت خوبی دارد و طبق روال گذشته برنامه‌های صادراتی خود را پیش می برد.

این عضو هیات مدیره شرکت ملی صنایع پتروشیمی، تاکید کرد: تحریم صنعت پتروشیمی به سادگی امکان پذیر نیست و متقاضی برای خرید محصولات پتروشیمی ایران با توجه به تنوع محصولات تولیدی رو به افزایش است.

محمدی در خصوص تامین خوراک طرح پلی‌پروپیلن پتروشیمی خمین، توضیح داد: شاکله این طرح مهم بر اساس خوراکی که از پالایشگاه نفت شازند و اصفهان دریافت می‌کند پایه گذاری شده و تلاش بر این است که در سایه حمایت جدی خوراک این واحد به موقع تامین شود.

<همکو:‌ اخبار و تحلیل صنعت پلیمر>

قیمت مواد اولیه پلاستیک و پلیمر، قیمت ارز و دلار

نظرات کاربران