بورس کالای ایران در بیست و یکمین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی ایران که از پنجشنبه 16 تا یکشنبه 19 اردیبهشت ماه در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی تهران برگزار می شود، حضور می یابد.

حضور بورس کالا در بیست و یکمین نمایشگاه نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی ایران

به گزارشی از روابط عمومی وامور بین الملل بورس کالای ایران، بورس کالای ایران در ایام برپایی این نمایشگاه در غرفه ارکان بازار سرمایه واقع در سالن 9-8 شماره 123 از ساعت 10 الی 18 پذیرای علاقه مندان و بازدیدکنندگان خواهد بود.

بر اساس این گزارش ، طی سال 94 افزون بر 12.5 میلیون تن انواع فرآورده های نفتی و محصولات پتروشیمی به ارزش بیش از 158 هزار میلیارد ریال در بورس کالای ایران مورد معامله قرار گرفت و در تالار صادراتی بورس کالا نیز بالغ بر 3.5 میلیون تن انواع قیر، عایق رطوبتی، گوگرد و لوب کات برای صادرات به بازارهای جهانی از سوی مشتریان خریداری شد.

این گزارش همچنین حاکی است، طی سال 94 نخستین تامین مالی صنعت پتروشیمی کشور در بازار سرمایه در بورس کالای ایران صورت گرفت و بر این اساس، تامین مالی 500 میلیارد ریالی پتروشیمی آبادان و 1500 میلیارد ریالی پتروشیمی پردیس از طریق انتشار اوراق سلف موازی استاندارد بر روی pvc پتروشیمی آبادان و اوره پتروشیمی پردیس انجام شد.

ایران به عنوان دومین تولیدکننده نفت در کشورهای عضو اوپک، با پتانسیل یازده درصد از کل ذخایر نفت جهان و %18 از ذخایر گاز طبیعی هر ساله میزبان برگزاری نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی است که از نظر گستردگی و تعدد شرکت کنندگان در زمره پر اهمیت ترین نمایشگاه های تخصصی در حوزه صنعت نفت و گاز در سطح جهان به شمار می رود و حضور شرکت های معتبر خارجی از کشورهای مختلف و تولید کنندگان و صنعتگران داخلی فرصت مغتنمی را برای ایجاد همکاری متقابل با توجه به فراهم بودن امکان سرمایه گذاری و عقد قرارداد در فضای مشترک ایجاد می نماید.

نظرات کاربران