صف‌های میلیونی خرید برخی سهام/ رشد قیمت ها به دلیل سنگینی تقاضا نسبت به عرضه

طی این هفته نمادهای پالایشی، پتروشیمی، بانکی بیشترین تاثیر در نوسانات شاخص بازار داشتن در مقطعی از معاملات تعدادی از سهم‌های بانکی با صف خرید همراه شدند.

 طی پنج روز کاری در این هفته شاخص‌های بازار سرمایه با رشد مواجه و برخی از سهم‌ها با صف‌های میلیونی خرید روبرو شد. شاخص صنعت در این مدت با 941 واحد رشد همراه بود.

روز چهارشنبه (28 آذرماه سال جاری) شاخص کل بازده نقدی و قیمتی بورس اوراق بهادر تهران در تراز 156 هزار و 83 واحدی قرار داشت، اما با گذشت پنج روز کاری، این شاخص 2360 واحد رشد کرد و به رقم 158هزار و 443 واحدی رسید.

در تاریخ مذکور شاخص آزاد شناور تراز 167 هزار و 548 واحدی را تجربه کرد اما با گذشت پنج روز کاری این شاخص نیز 4489 واحد رشد و رقم 172 هزار و37 واحدی را تجربه کرد.

همچنین شاخص بازار اول و دوم هرکدام‌ به ترتیب 2260 و 2188 واحد رشد کردند. علاوه بر این‌ها شاخص صنعتی با 941 واحد رشد تا رقم 142هزار و 146واحدی بالا رفت.

طی این هفته نمادهای پالایشی، پتروشیمی، بانکی بیشترین تاثیر در نوسانات شاخص بازار داشتن در مقطعی از معاملات تعدادی از سهم‌های بانکی با صف خرید همراه شدند. سنگینی تقاضا نسبت به عرضه سبب شد که قیمت‌ها در این گروه با رشد مواجه شود.

در آخرین روز معاملاتی این هفته در عین حال که شاخص‌های بازار سهام رشد را نشان دادند، حجم و ارزش معاملات نیز در این روز با افزایش روبرو شد؛ به طوری که در پنجشنبه اخیر ارزش معاملات بورس تهران از رقم 1122 هزار میلیارد تومان رد شد.

<همکو:‌ اخبار و تحلیل صنعت پلیمر>

قیمت مواد اولیه پلاستیک و پلیمر

نظرات کاربران