مدیرعامل شرکت بازرگانی پتروشیمی:

تولید تنها۲۰ نوع محصول پلیمری در ایران/ حل مشكل لايسنس و تحقيق و توسعه پتروشیمی ها

مدير عامل شركت بازرگاني پتروشيمي ایران با اعلام اینکه بازار مناسبي براي مواد پتروشيمي در كشور وجود دارد، تصريح كرد: در صنعت پتروشيمي، در زمينه پليمر 400 نوع محصول در جهان وجود دارد كه صرفا 20 نوع آن در كشور توليد مي‌شوددر صورتی که ما از قابليت تكميل زنجيره ارزش توليدات پليمري و پتروشيمي در سطح مناسب و ظرفيت بالا برخورداريم. اما با توجه به ظرفيت و تكنولوژي موجود در كشور باید جايگاه تحقيق و توسعه را بهبود بخشيم و بتوانيم بسياري از اين مواد را در داخل كشور توليد كنيم.

«مهدي شريفي نيك‌نفس» در حاشيه امضا تفاهم نامه كميسيون انرژي و محيط زيست اتاق بازرگاني و پژوهشگاه صنعت نفت به جايگاه تحقيق و توسعه در صنعت پتروشيمي اشاره كرد و گفت: در حال حاضر 60 واحد پتروشيمي در حال ساخت در كشور داريم كه تعداد زيادي از آن‌ها با مشكل لايسنس و تحقيق و توسعه مواجه هستند كه پژوهشگاه صنعت نفت مي‌تواند در اين زمينه‌ به اين شركت‌ها خدمات ارايه كند.

مدير عامل شركت بازرگاني پتروشيمي ایران با اشاره به ساخت واحد‌هاي پتروشيمي در كشور، تصریح کرد: در صنعت پتروشيمي، در زمينه پليمر 400 نوع محصول در جهان وجود دارد كه صرفا 20 نوع آن در كشور توليد مي‌شود ولي مي‌توان اذعان داشت كه ما از قابليت تكميل زنجيره ارزش توليدات پليمري و پتروشيمي در سطح مناسب و ظرفيت بالا برخورداريم.


این عضو هیات مدیره شرکت بازرگانی پتروشیمی با اعلام اینکه بازار مناسبي براي مواد پتروشيمي در كشور وجود دارد، تصريح كرد: در شرایط فعلی حدود چهار ميليون تن مصرف مواد پتروشيمي در كشور وجود دارد كه بخش عمده اين محصولات وارداتي بوده از اين رو، با توجه به ظرفيت و تكنولوژي موجود در كشور باید جايگاه تحقيق و توسعه را بهبود بخشيم و بتوانيم بسياري از اين مواد را در داخل كشور توليد كنيم.

نيك ‌نفس، افزود: پژوهشگاه صنعت نفت با توجه به توانمندي و پتانسيل خود مي‌تواند پروپوزال‌هايي را به بخش‌هاي خصوصي ارايه كند و فعاليت‌هاي تحقيقاتي خود را در جهت توسعه دانش فني در اين واحد‌ها عملياتي کند و به طور حتم اين شركت‌ها در بخش سرمايه‌گذاري و تجاري‌سازي محصول مي‌توانند اين مركز تحقيقاتي را حمايت كنند.

<همکو: اخبار و تحلیل صنعت پلیمر>

قیمت مواد اولیه پلاستیک و پلیمر، قیمت نفت و سوخت

نظرات کاربران