صادرات استایرن منومر ممنوع شد/ احتمال واردات استایرن منومر به کشور

رئیس امور مالی شرکت پتروشیمی پارس با اشاره به توقف صادرات محصول «استایرن منومر» از مردادماه امسال در راستای حمایت از صنایع تکمیلی و داخلی پتروشیمی، تصریح کرد: با توجه به توسعه صنایع داخلی و افزایش تقاضا حتی امکان واردات استایرن منومر به کشور وجود دارد.

به نقل از پتروشیمی پارس، «فریدون امیری» با بیان اینکه در دوران تحریم‌های قبلی حدود ۶۰ تا ۶۵ درصد از محصولات پتروشیمی پارس صادراتی بود و ۳۵ تا ۴۰ درصد آن شامل عرضه محصول در بازار داخلی شده بود، گفت: در حال حاضر ۶۰ درصد محصولات پتروشیمی پارس فروش داخلی دارند.

رئیس امور مالی شرکت پتروشیمی پارس با اشاره به توقف صادرات محصول «استایرن منومر» از مردادماه امسال در راستای حمایت از صنایع تکمیلی و داخلی پتروشیمی، تصریح کرد: با انجام تعمیرات اساسی، واحد استایرن هم‌اکنون این واحد بالاتر از ظرفیت اسمی تولید می‌کند.

این مقام مسئول همچنین با بیان اینکه تعمیرات واحد استحصال اتان پتروشیمی پارس منجر به حل مشکلات فنی و عملیاتی در این واحد شده است، اظهار داشت: در حال حاضر پتروشیمی پارس تولیدکننده عمده و اصلی استایرن مونومر در ایران بوده و صنایع پایین‌دستی استایرن هم در کشور به خوبی راه افتاده و تقاضا برای این محصول هم تقریبا دارد به ظرفیت تولید پتروشیمی پارس رسیده است.

وی با اعلام اینکه در شرایط فعلی برنامه ای برای صادرات استایرن منومر تا اطلاع ثانوی نداریم، افزود: دست کم تا پنج سال آینده واحد جدیدی برای تولید استایرن منومر در صنعت پتروشیمی به بهره برداری نمی رسد، بنابراین پتروشیمی پارس یک افق چهار تا پنج ساله به عنوان تنها تولیدکننده این محصول در کشور ترسیم کرده است.

رئیس امور مالی شرکت پتروشیمی پارس، خاطرنشان کرد: با توجه به توسعه صنایع داخلی و افزایش تقاضا حتی امکان واردات استایرن منومر به کشور وجود دارد.

<همکو: اخبار و تحلیل صنعت پلیمر>

قیمت مواد اولیه پلاستیک و پلیمر

نظرات کاربران