افزایش ۱۵ درصدی تولید اتیلن پتروشیمی جم با نوسازی یکی از کوره‌های 10 گانه

مدیر عامل شرکت پتروشیمی جم اظهار داشت: واحد الفین پتروشیمی جم در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس 10 کوره الفین دارد که طی 2ماه گذشته ظرفیت کوره 106 با دانش روز مورد نوسازی قرار گرفت.

مدیر عامل شرکت پتروشیمی جم گفت: همزمان با روزهای آغازین دهه پنجم انقلاب اسلامی ایران با نوسازی یکی از کوره‌های 10 گانه، تولید اتیلن دراین شرکت 15 درصد افزایش یافت.

سید حسین میرافضلی افزود: واحد الفین پتروشیمی جم در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس 10 کوره الفین دارد که طی 2ماه گذشته ظرفیت کوره 106 با دانش روز مورد نوسازی قرار گرفت. وی بیان کرد: این بازسازی در سه بخش مکانیکی قسمت مشعل‌ها، کوئل‌های تشعشعی و کانوکشن‌ها انجام شده است.

میرافضلی ادامه داد: هم‌اکنون ظرفیت هر کوره گازی 40 تن در ساعت است که با اجرا این طرح به 46 تن در ساعت در حالت دریافت خوراک گازی و 57 تن در ساعت برای کوره‌های مایع افزایش پیدا کرد.

وی یادآورشد: با نوسازی این کوره دانش جدید طراحی، ساخت و کارکرد این کوره‌ها به داخل منتقل شده و مهندسان ایرانی می‌توانند در تمام پتروشیمی‌های برخودار از واحد الفین کشور این مهم را با علم روز انجام دهند. مدیر عامل شرکت پتروشیمی جم اظهار داشت: این نوسازی توسط 150 مهندس ایرانی صنعت پتروشیمی با هزینه‌ای بالغ بر یک میلیون یورو اجرا شده و پیش‌بینی می‌شود با نوسازی کوره 106 بین هشت تا 10 میلیون یورو به آورده ارزی شرکت پتروشیمی جم در سال اضافه شود.

<همکو: اخبار و تحلیل صنعت پلیمر>

قیمت مواد اولیه پلاستیک و پلیمر، قیمت ارز و دلار

نظرات کاربران