فروش یک میلیارد و ۸۷۲ میلیون سهم پتروشیمی امیرکبیر در اواخر اسفندماه در فرابورس

عرضه ۵۲ درصد از سهام پتروشیمی امیرکبیر در اواخر اسفندماه در فرابورس ایران روی میز فروش می‌رود. بر این اساس بانک رفاه کارگران تعداد یک میلیارد و ۸۷۲ میلیون سهم معادل ۵۲ درصد از سهام این شرکت را بطور یکجا و شرایطی در معرض فروش می‌گذارد.

طی اسفندماه جاری یک عرضه عمده و یک عرضه یکجا در فرابورس روی میز فروش می‌رود. همچنین فروردین‌ماه ۹۸ بازار اول فرابورس میزبان عرضه عمده بیش از ۶۰ درصد از سهام کنترلی شرکت بالاس خواهد بود.

شرکت سرمایه‌گذاری مس سرچشمه، سه‌شنبه این هفته یعنی ۱۴ اسفندماه بیش از ۴۵ میلیون و ۷۲۵ هزار سهم از سهام شرکت بیمه سامان را به فروش می‌رساند. این مقدار سهم معادل ۳.۰۴ درصد از سهام شرکت بیمه سامان است که به قیمت پایه هر سهم ۴۵۰۰ ریال از طریق شرکت کارگزاری ارگ هومن عرضه می‌شود. سپرده حضور در رقابت عرضه عمده سهام غیرمدیریتی شرکت بیمه سامان در نماد «بساما۴» افزون بر ۲۰ میلیارد و ۵۷۶ میلیون ریال است و شرایط پرداخت ثمن معامله نیز به صورت نقد در نظر گرفته شده است.

در این میان از دیگر عرضه‌های عمده که اواخر اسفندماه در فرابورس ایران روی میز فروش می‌رود باید به عرضه ۵۲ درصد از سهام پتروشیمی امیرکبیر در تابلو پایه ج بر اساس مقررات بازار سوم اشاره کرد. بر این اساس بانک رفاه کارگران تعداد یک میلیارد و ۸۷۲ میلیون سهم معادل ۵۲ درصد از سهام این شرکت را بطور یکجا و شرایطی (به صورت نقد یا نقد و اقساط) با قیمت پایه هر سهم ۱۸ هزار و ۴۵۳ ریال در ۲۶ اسفندماه ۹۷ در معرض فروش می‌گذارد. خریداران برای حضور در رقابت خرید این عرضه باید ۱۰ درصد از قیمت پایه کل را بپردازند.

طبق اطلاعیه منتشرشده از سوی فرابورس، شرکت گروه مالی بانک مسکن در نظر دارد ۶۴.۶ درصد از سهام شرکت مهندسی ساختمان و تاسیسات راه‌آهن را بطور عمده و نقد از طریق عرضه در بازار فرابورس به فروش برساند.

<همکو: اخبار و تحلیل صنعت پلیمر>

قیمت مواد اولیه پلاستیک و پلیمر

نظرات کاربران