معاملات محصولات پلیمری ...

جذاب های بازار پلیمر کدام محصولات بودند؟

معاملات محصولات پلیمری روز گذشته پس از اعمال قیمت های پایه در هفته جاری مانند هفته گذشته دنبال شد.

به گزارش پایگاه خبری بورس کالای ایران ، از کالاهای مورد توجه روز گذشته می توان به پلی اتیلن های سبک فیلم پتروشیمی بندرامام، پلی استایرن های معمولی ومقاوم پتروشیمی تبریز، پلی اتیلن ترفتالات بطری BG۸۲۱ و پی وی سی ها اشاره کرد.

به این ترتیب پی وی سی با وجود کاهش نرخ جهانی این کالاها همچنان مورد توجه خریداران قرار دارند، به طوری که گرید ۶۵ بندرامام که به صورت سلف  و با حجم ۳ هزار و ۱۴ تن عرضه شده بود، ۶ هزار و ۶۴۴ تن تقاضا داشت، قیمت پایه آن ۲ هزار و ۵۵۳ تومان و میانگین خرید آن هم ۲ هزار و ۸۲۳ تومان رقم خورد.

پی وی سی گرید ۷۰پتروشیمی آبادان نیز روز گذشته به صورت سلف و نقدی عرضه شد، عرضه سلف این کالا ۸۰۰ تن و تقاضای آن ۱۸۸۰ تن بود، قیمت پایه آن ۲ هزار و ۸۰۸ تومان و میانگین خرید آن هم ۳ هزار و ۱۶۲ تومان بود.

عرضه نقدی این کالا نیز با حجم ۵۰۰ تن ۱۳۶۰ تن تقاضا داشت، میانگین خرید آن هم ۳ هزار و ۳۲۴ تومان رقم خورد.

در همین حال روز گذشته پلی استایرن های انبساطی پتروشیمی تبریز نیز معاملات بهتری را نسبت به قبل داشتند، به طوری که گرید ۴۰۰ این کالا با اندکی رقابت خریداری شد، عرضه ۵۰ تنی آن با قیمت پایه ۳ هزار و ۸۲۸ تومان با میانگین قیمت ۳ هزار و ۸۳۳ تومان خریداری شد.

گرید ۲۰۰ این کالا هم به میزان ۱۰۰ تن عرضه و ۲۲۰ تن تقاضا داشت، قیمت پایه آن ۳ هزار و ۹۰۵ تن و میانگین نرخ خرید آن هم ۴ هزار و ۴۹۰ تومان رقم خورد.

به گفته کارشناسان بازار پتروشیمی، در حال حاضر بازار کالاهای پتروشیمی در شرایط متعادلی به سر می برد.

نظرات کاربران