حجم معاملات محصولات پلیمری در هفته ای که گذشت با افزایش به رقم ۵۵ هزار و ۱۹۰ تن رسید.

رونق بازار پلیمرها با معاملات ۵۵هزار تنی

عرضه محصولات پلیمری ۷۱ هزار و ۲۲۴ تن و تقاضای آن هم بالغ بر ۱۵۲ هزار و ۳۵۱ تن رقم خورد.

به گزارش «پایگاه خبری بورس کالای ایران»، عرضه محصولات پلیمری ۷۱ هزار و ۲۲۴ تن و تقاضای آن هم بالغ بر ۱۵۲ هزار و ۳۵۱ تن رقم خورد.

به این ترتیب در گروه محصولات پلیمری، پلی پروپیلن های نساجی و ایکس تری ها در لیست جذابترین محصولات بودند.

به طوری که PVC-E۶۸۳۴ پتروشیمی اروند صدرنشین شد، بعد از آن گرید های پلی اتیلن سنگین اکستروژن پتروشیمی شازند و امیرکبیر قرار داشتند که با رقابت قیمتی خریداری شدند. پس از آن ۱۵۵ گرید پلی پروپیلن نساجی و شیمیایی همچون هفته های گذشته جذابیت خود را حفظ کرده و با رقابت معامله شده اند. رتبه ۱۹ گریدهای جذاب نیز به پلی اتیلن سنگین بادی ۰۰۳۵ با کمترین رقابت متعلق است.

به این ترتیب در آخرین هفته بهمن ماه حجم معاملات با ۳۰۰ تن افزایش به ثبت رسید. البته در سه هفته گذشته حجم معاملات ۱۳ هزارتن افزایش پیدا کرد که نتیجه افزایش حجم عرضه پی وی سی ها بود.

از سوی  دیگر افزایش قیمت محصولات پلیمری در بازارهای جهانی نیز خریداران بیشتری را ترغیب به خرید کرد.

از این رو بیش از ۷۷ درصد از محصولات عرضه شده در تالار پتروشیمی توسط معامله گران خریداری شد. هفته قبل ۷۵ درصد عرضه ها مورد معامله قرار گرفت. به این ترتیب در هفته ای که گذشت ۲۳ گرید از ۸۳ گرید عرضه شده با رقابت قیمتی معامله شدند. البته در هفته قبل ۲۸ گرید با رقابت قیمتی خریداری شده بودند.

در گروه بی رونق ترین کالاها هم، پلی کربنات پتروشیمی خوزستان صدرنشین شد، در رده های بعدی هم ABS قائدبصیر، اپوکسی رزین مایع خوزستان، پلی پروپیلن شیمیایی ZB۳۳۲L نویدزرشیمی و استایرن بوتادین رابرهای بندرامام قرار داشتند.

.

دریافت قیمت مواد اولیه پلیمری و پلاستیک به صورت لحظه ای

< همکو >

نظرات کاربران