مقایسه قیمت پایه محصولات پلیمری در تاریخ ۱ و ۱۵ اسفندماه نشان می دهد که برخی از کالاها روندی نزولی و برخی دیگر هم روندی افزایشی داشته اند.

پلی پروپیلن ها صدر نشین شدند

یشترین افزایش قیمت در گروه محصولات پلیمری متعلق به پلی پروپیلن های نساجی و شیمایی است، این کالا به ترتیب ۴.۶ و ۴ درصد نسبت به دو هفته قبل رشد قیمت داشته اند. پلی پروپیلن های نساجی از ۳ هزار و ۷۱۱ تومان به ۳ هزار و ۸۸۵ تومان رسیدند. همچنین پلی پروپیلن های شیمیایی هم از ۴ هزار و ۲۲۴ تومان به ۴ هزار و ۳۹۴ تومان افزایش نرخ داشتند.

به گزارش «پایگاه خبری بورس کالای ایران»، بیشترین افزایش قیمت در گروه محصولات پلیمری متعلق به پلی پروپیلن های نساجی و شیمایی است، این کالا به ترتیب ۴.۶ و ۴ درصد نسبت به دو هفته قبل رشد قیمت داشته اند. پلی پروپیلن های نساجی از ۳ هزار و ۷۱۱ تومان به ۳ هزار و ۸۸۵ تومان رسیدند. همچنین پلی پروپیلن های شیمیایی هم از ۴ هزار و ۲۲۴ تومان به ۴ هزار و ۳۹۴ تومان افزایش نرخ داشتند.

در رده بعدی رشد قیمت ها پلی اتیلن های سنگین اکستروژن با ۱.۹ درصد رشد قیمت قرار دارند، پلی اتیلن های سبک خطی و پلی اتیلن های سنگین فیلم هم نسبت به دو هفته قبل ۱.۶ درصد رشد قیمت داشتند. همچنین پلی اتیلن های سنگین بادی، پی وی سی ها و پلی استایرن های معمولی و مقاوم نیز نسبت به دو هفته قبل با رشد قیمت روبه رو شدند.

به طوری که پلی اتیلن های سنگین بادی با ۰.۴ درصد افزایش قیمت نسبت به دو هفته قبل به رقم ۴ هزار و۸۵ تومان رسیدند. همچنین پی وی سی ها نیز نسبت به دو هفته قبل ۰.۷ درصد گران تر شدند، به طوری که گرید ۵۷ و ۷۰ به میزان ۲۹ تومان و گرید ۶۰ به میزان ۲۸ تومان و گرید ۶۵ هم ۲۶ تومان نسبت به دو هفته قبل گران تر شدند.

در همین حال پلی استایرن معمولی ۱۵۴۰ با ۰.۶  درصد رشد از رقم ۵ هزار و ۶۲۶ تومان به ۵ هزار و ۶۶۵ تومان رسید. پلی استایرن مقاوم ۷۲۴۰ هم با ۰.۷ درصد رشد به ۵ هزار و ۹۳۳ تومان رسید.

قیمت پایه تعدادی از محصولات پلیمری نیز در مقایسه با اولین روز اسفند با کاهش روبه رو شدند، بیشترین کاهش قیمت متعلق به پلی اتیلن های ترفتالات گرید نساجی با ۴ درصد است. همچنین گریدهای ۷۸۵، ۸۲۱ و ۸۲۵ نیز نسبت به دو هفته قبل ارزان شدند.

پلی اتیلن های سبک فیلم، پلی اتیلن های سنگین تزریقی و دورانی هم جز کالاهایی بودند که روندی نزولی داشته و نسبت به دو هفت قبل ارزان شدند. قیمت دلار نیز در محاسبه قیمت های پایه محصولات پتروشیمی از ۳ هزار و ۸۰۰ تومان به ۳ هزار و ۷۷۰ تومان رسید که معادل ۰.۸ درصد افت داشت.

.

دریافت قیمت مواد اولیه پلیمری و پلاستیک به صورت لحظه ای

< همکو >

نظرات کاربران