حجم معاملات محصولات پلیمری در بورس کالای ایران طی هفته گذشته به ۳۴ هزار و ۱۸۴ تن رسید.

بازار متعادل محصولات پلیمری

الار معاملات محصولات پتروشیمی هفته آرامی را پشت سر گذاشت. به گفته کارشناسان بازار پتروشیمی در هفته گذشته معاملات در بیشتر گروه ها با تعادل روبه رو بود، به طوری که از ۱۵ کالاهای جذاب در تالار پتروشیمی که در صدر محصولات قرار گرفتند، ۵ کالا با یک درصد رقابت معامله شدند.

به گزارش «پایگاه خبری بورس کالای ایران»، عرضه محصولات ۷۱ هزارتن و تقاضای آن هم بالغ بر ۷۴ هزار و ۱۹۸ تن رقم خورد.

به این ترتیب تالار معاملات محصولات پتروشیمی هفته آرامی را پشت سر گذاشت. به گفته کارشناسان بازار پتروشیمی در هفته گذشته معاملات در بیشتر گروه ها با تعادل روبه رو بود، به طوری که از ۱۵ کالاهای جذاب در تالار پتروشیمی که در صدر محصولات قرار گرفتند، ۵ کالا با یک درصد رقابت معامله شدند.

در همین حال بیش از از ۴۸ درصد از محصولات عرضه شده توسط متقاضیان خریداری شد و ۱۷ گرید از ۸۲ گرید عرضه شده با رقابت قیمتی به فروش رسید.

از سوی دیگر حجم عرضه ها نیز نسبت به هفته ماقبل کاهشی برابر با ۶ هزار و ۵۷۵ تن داشت؛ به این ترتیب طی دو هفته اخیر عرضه ها حدودا ۱۲ هزارتن کاهش یافت.

 با این حال و به گفته کارشناسان با توجه به تعیین کف عرضه ها، حجم هفتگی عرضه محصولات پتروشیمی در بورس کالای ایران مناسب بوده و همواره در بیشتر هفته بیش از ۷۰ هزارتن بوده است.

با این حال بیشترین کاهش عرضه مربوط به گروه پلی اتیلن سبک فیلم و برابر با ۵ هزار و ۱۰۲ تن بود، همچنین گروه PVC نیز کاهشی ۲ هزار و ۵۷۲ تنی را تجربه کرد. گروه پلی پروپیلن نساجی نیز با کاهش یک هزار و ۳۴۰۰ تنی عرضه، در رده های بعدی قرار داشت.

بیشترین افزایش عرضه نیز مربوط به گروه پلی اتیلن سبک خطی و با ۲هزار و۱۰۶ تن افزایش است، بعد از این گروه  PET گرید بطری و با ۲ هزار و ۲۴۴ تن قرار داشت.

به این ترتیب در معاملات هفته گذشته بیشترین تقاضا مربوط به گرید پلی اتیلن سبک فیلم ۰۰۷۵ بود، پلی پروپیلن شیمیایی ZB۳۳۲C نیز در رتبه دوم قرار داشت.

.

دریافت قیمت مواد اولیه پلیمری و پلاستیک به صورت لحظه ای

< همکو >

نظرات کاربران