صادرات محصولات پتروشیمی به آمریکای جنوبی

مدیر بازرگانی پتروشیمی کارون از صادرات محصول TDI پتروشیمی کارون به کشورهای مختلف جهان همچون آسیا، آفریقا، اروپا سخن گفت و به آمریکای جنوبی به عنوان بازار جدید ایران اشاره کرد.

سید روح‌الله یزدان‌خواه درباره آخرین وضعیت بازاریابی و صادرات محصول پتروشیمی TDI (تولوئن دی ایزوسیانات) پتروشیمی کارون، گفت: در شرایط پسابرجام پتروشیمی کارون وضعیت مناسبی در فروش محصولات خود تجربه می‌کند چرا که توافقات برجام بسیاری از موانع مبادلات بین‌المللی را از سر راه صادرات محصولات پتروشیمی برداشته و به گونه‌ای کاملا محسوس افزایش صادرات قابل لمس است.

مدیر بازرگانی شرکت پتروشیمی کارون با اعلام اینکه در شرایط فعلی زمینه برای صادرات محصولات پتروشیمی به بسیاری از کشورهای جهان فراهم شده است، تصریح کرد: تسهیل مبادلات پولی و تآمین آسان قطعات یدکی تآثیر قابل توجهی در افزایش تولید و به دنبال آن افزایش صادرات محصولات پتروشیمی کارون داشت. 

این مقام مسئول با بیان اینکه در حال حاضر TDI (تولوئن دی ایزوسیانات) پتروشیمی کارون با افزایش 10 درصدی فروش نسبت به سال گذشته همراه بوده است، اظهار داشت: از ابتدای سال جاری تاکنون محموله های تولید محصول TDI پتروشیمی کارون به کشورهای مختلف جهان در آسیا، آفریقا، اروپا و حتی امریکای جنوبی صادر شده است.

وی از کشورهایی همچون جمهوری آذربایجان، ترکیه، امارات، افغانستان، هند، پاکستان، نیجریه، بوسنی، آلبانی، چین و ترکیه به عنوان مشتریان محصول  TDI پتروشیمی کارون یاد کرد و افزود: علاوه بر این محصول پتروشیمیایی به کشورهای منطقه آمریکای جنوبی همچون برزیل، پرو و پاراگوئه هم صادر شده است.

یزدان‌خواه همچنین از عربستان سعودی به عنوان یکی از رقبای سنتی تولید و عرضه محصول TDI یاد کرد و یادآور شد: عربستان با هدف تصاحب بازار اقدام به دامپینگ کرده که پتروشیمی کارون با بهره گیری از روش‌های نوین بازاریابی و به دلیل برخورداری از مزایایی جغرافیایی و حمل و نقل جایگاه خود را در بازار حفظ کرده و به رقابت به رقبای خود ادامه داده است.

مدیر بازرگانی شرکت پتروشیمی کارون در پایان خاطرنشان کرد: محصول TDI در تهیه فوم و اسفنج، صنایع خودروسازی و لوازم خانگی کاربرد دارد که در چند سال گذشته توانسته در یک فضای شدید رقابتی با رقبای قدری همچون BASF  و BAYER رقابت تنگانگی کند و با اولولیت دهی به تآمین نیاز داخل کشور به صورت هفتگی از طریق عرضه در بورس به تآمین نیاز مشتریان خود برای تولید صنایع پایین دستی بپردازد.

گفتنی است، پتروشیمی کارون به عنوان تنها مجتمع تولید ایزوسیانات‌های صنعت پتروشیمی کشور از ظرفیت تولید سالانه 40 هزار تن محصول پلیمری MDI و 40 هزار تن TDI برخوردار است که با تامین کاتالیست هم اکنون تولید محصول MDI به شرایط پایداری رسیده است.

<همکو: اخبار و تحلیل صنعت پلیمر>

قیمت مواد اولیه پلاستیک و پلیمر ، قیمت ارز و دلار

نظرات کاربران