پیش‌بینی مثبت از آینده ارزهای مجازی

بر اساس پیش بینی های مدیر شرکت نرم‌افزاری کامپیوتری آمریکا استفاده از ارزهای مجازی، طی پنج سال آینده در دنیا فراگیر خواهد شد و نیمی از مردم جهان از این نوع ارز استفاده خواهند کرد.

جان مک‌فی با پیش‌بینی مثبت از آینده ارزهای مجازی به‌رغم کاهش اخیر ارزش بیت‌کوین در بازارهای جهانی اعلام کرد طی پنج سال آینده ارزهای مجازی به عنوان ارزهای قابل معامله فراگیر در جهان محسوب خواهد شد.

وی گفت: من قول می‌دهم طی پنج سال بیش از نیمی از مردم جهان از ارزهای مجازی استفاده خواهند کرد.در حال حاضر کنفرانس بلک‌چین در تایلند با بیش از هزار شرکت‌کننده از 50 کشور جهان که بیش از 100 نفر آنها از روسیه هستند امیدوار به جذب سرمایه‌گذاری‌های با ارز‌های مجازی برای تقویت شرکت‌های استارآپ خودشان هستند.

ارزهای مجازی که نوظهور هستند و عمر کوتاهی دارند طی یکی دو سال گذشته از قیمت چند سنت تا 20 هزار دلار افزایش یافت.
بسیاری از کارشناسان براین باورند که ارزهای مجازی می‌تواند جایگزین مناسبی برای دلار شود در این میان گفته می‌شود چین و روسیه هم سیاست ترویج ارزهای مجازی برای جایگزینی دلار را پی می‌گیرند.

اما برخی کارشناسان معتقدند هنوز بسترهای لازم برای استفاده مناسب از این ارز فراهم نیست از جمله ارزهای مجازی قابل ردیابی نیستند و احتمال فرار مالیاتی و پولشویی در آن زیاد است.

در دیگر سو کشورهای با ارزش پول کمتر بیشتر مشتاق استفاده از این نوع ارزها هستند، موافقان این نوع ارزها تفاوت نرخ مبادله پول‌های کم ارزش با دلار را مانعی ،در معاملات خودشان می‌دانند، به طوری که ونزوئلا که اخیراً تورم 700 درصدی را تجربه کرد ارز مجازی پترو را ایجاد کرده و پشتوانه آن را نفت این کشور قرار داده است.

<همکو: اخبار و تحلیل صنعت پلیمر>

قیمت ارز و دلار، قیمت نفت و سوخت

نظرات کاربران