علت علاقه مولتی میلیاردها به بیت کوین

سرمایه گذاری در بازار پول‌های رمزپایه برای مولتی میلیاردها خیلی جذاب شده است؛ حتی آن‌هایی که ممکن است اطلاعات کافی درباره تکنولوژی پشت پرده این بازار نداشته باشند.

بررسی‌ها نشان می‌دهد که حدود ۲۱ درصد از مشتریان ارز الکترونیکی را مولتی میلیاردها تشکیل می دهند.
 
 نیکلاس هولت سرپرست بخش تحقیقاتی آسیا-اقیانوسیه موسسه نایت فرانک می‌گوید: در یک سوال مشخص ما از همه آن‌ها (ثروتمندان) درباره تکنولوژی بلاک چین پرسیدیم، اما آنها هنوز سوتفاهم های زیادی درباره روش کار بلاک‌چین دارند.

وی اضافه کرد: اگرچه پولدارها برای سرمایه‌گذاری در پول‌های رمزپایه صف بسته‌اند، اما شاید آن‌ها خیلی نفهمند که آنچه در این بازار می‌گذرد، چیست.

بلاک‌چین با وجود تکنولوژی لجستیک گسترده که توانایی ثبت و نگهداری تراکنش‌ها را در پشت صحنه خود دارد -مثل بیت‌کوین- سال گذشته به دلیل نوسان‌های بزرگ دچار کاهش قیمت شد.

بعضی‌ها درباره سرمایه گذاری در رمزپایه ها هشدار دادند و گفتند بیت‌کوین به عنوان مثال ممکن است ارزش خود را از دست بدهد.

بعضی از کشورها محدودیت‌هایی را برای تجارت یا استفاده از پول‌های رمزپایه اعمال کردند، اما افزایش این ممنوعیت‌ها موجب شد که محبوبیت پول‌های دیجیتالی افزایش یابد و بیت‌کوین در معاملات آتی ایالات متحده جای بگیرد.

گزارش موسسه نایت فرانک نشان می‌دهد که که به نظر می‌رسد که هنوز مولتی میلیاردرها ترجیح می‌دهند که پولشان را در بازار سهام و حواشی آن سرمایه گذاری کنند.

هولت می‌گوید: واقعیت این است که سهام در سال گذشته خوب عمل کرد و این تعجب‌برانگیز نیست که بورس همچنان پایه و اساس سرمایه‌گذاری بسیاری از افراد ثروتمند باشد، به طوری که آنها ترجیح می‌دهند که تا ۵۰ درصد از پولشان را در اوراق بهادار سرمایه‌گذاری کنند.

<همکو:‌اخبار و تحلیل صنعت پلیمر>

قیمت ارز و دلار، بورس کالا

نظرات کاربران