در صورت وجود مشابه داخلی؛

ممنوعیت خرید کالای خارجی در پتروشیمی فن آوران

مدیر عامل شرکت پتروشیمی فن آوران گفت: با توجه به شعار امسال که توسط مقام معظم رهبری به سال حمایت از کالای ایرانی نامگذاری شده است، اولویت این شرکت در حوزه تامین کالا و خدمات ،خرید کالای ایرانی است.

«بهمن بهزادی» مدیرعامل شرکت پتروشیمی فن آوران همزمان با نام گذاری سال 97 به سال کالای ایرانی با صدور دستوری خرید کالای خارجی که مشابه آن در داخل تولید می شود را منع کرد .

مدیرعامل شرکت پتروشیمی فن آوران در نامه‌ای به مدیران و کارکنان شرکت این موضوع را اینگونه موکداً خواستار شد: خرید و تأمین کالا های مورد نیاز و استفاده از کالای ایرانی با کیفیت لازم است در اولویت قرار گیرد که در طول دو سال گذشته تا حد زیادی رعایت شد .

این مقام مسئول، افزود: نظر به اهمیت موضوع، دستورالعمل کمیته خودکفایی و ساخت داخل در هیات مدیره پتروشیمی فن آوران هم به تصویب رسید و با توجه به شعار امسال که توسط مقام معظم رهبری به سال حمایت از کالای ایرانی نامگذاری شده است، اولویت این شرکت در حوزه تامین کالا و خدمات ،خرید کالای ایرانی است.

به گفته وی تا زمانی که کالای خاصی در کشور قابل تامین باشد اولویت به ترتیب تامین از شهرستان، استان و کشور با رعایت شرایط رقابتی بوده و هیچ فردی اجازه خرید کالای غیر ایرانی را ندارد .

گفتنی است، پتروشیمی فن آوران از ظرفیت تولید سالانه نزدیک به یک میلیون و 300 هزار تن متانول، منواکسید کربن و اسید استیک برخوردار است.

<همکو: اخبار و تحلیل صنعت پلیمر>

قیمت مواد اولیه پلاستیک و پلیمر

نظرات کاربران