عرضه اولیه دو شرکت پتروشیمی در بورس تهران

مدیر پذیرش بورس تهران از عرضه اولیه دو شرکت پتروشیمی پارس و کشت و صنعت و دامپروری پارس و پذیرش چند شرکت دیگر خبر داد.

اسماعیل درگاهی با اشاره به شرایط روزهای گذشته بازار سهام که با افزایش قیمت‌ها و رکوردشکنی‌های متعدد متغیرها همراه بوده، اظهار داشت: در این شرایط که نقدینگی جدیدی سرازیر بورس شده و تقاضاهای زیادی مخصوصا از سوی سرمایه‌گذاران خرد ایجاد شده، زمان مناسبی برای حضور شرکت‌های جدید و پاسخ به بخشی از نیازهای فعالان بازار است.

وی ادامه داد: بنابراین، طبق اولویت‌بندی دو، سه ماهه، بهترین شرکت‌ها آماده عرضه اولیه شده‌اند و چند شرکت هم در نوبت و طی فرآیند پذیرش قرار دارند.

این مقام مسوول افزود: در این میان پتروشیمی پارس از آمادگی بیشتری برای واگذاری برخوردار بوده و قرار است در صورت نبود مانعی، اوایل هفته آینده یا دو هفته آینده 5 تا 10درصد سهام این شرکت 600 میلیارد تومانی با اهتمام سهامدار عمده یعنی هلدینگ پتروشیمی خلیج‌فارس و سازمان بورس عرضه اولیه شود.

درگاهی ادامه داد: همچنین شرکت ملی کشت و صنعت و دامپروری پارس با سرمایه 32.5 میلیارد تومانی در نوبت عرضه اولیه است که بعد از پتروشیمی پارس وارد بورس خواهد شد. وی در پاسخ به این سوال که چه شرکت‌هایی در حال طی فرآیند پذیرش یا در نوبت پذیرش هستند، گفت: در کنار چند اوراق، شرکت‌هایی مانند تامین سرمایه نوین و یک شرکت دیگر از این گروه، سیمرغ بزرگ‌ترین مجتمع مرغداری در خاورمیانه با 39سال سابقه و سرمایه 80 میلیارد تومانی، فروشگاه زنجیره‌یی افق کوروش و پتروشیمی خراسان آماده پذیرش و درج نماد بوده و پرشین فولادآریا و ریل پرداز نوین هم در حال طی فرآیند پذیرش هستند.

<همکو: اخبار و تحلیل صنعت پلیمر>

قیمت مواد اولیه پلاستیک و پلیمر

نظرات کاربران