راه اندازی واحد تولید گرانول پلی‌اتیلن و پلی پروپیلن با مشارکت چینی‌ها

با مشارکت سرمایه گذار چینی در شهرک صنعتی آباده واحد تولید گرانول پلی‌اتیلن و پلی پروپیلن از ضایعات قابل بازیافت پتروشیمی راه اندازی شد.

مدیر عامل شركت شهرك‌های صنعتی فارس گفت: در این کارخانه از ضایعات قابل بازیافت پتروشیمی شامل پلی اتیلن و پلی پروپیلن، گرانول پلی‌اتیلن و پلی پروپیلن تولید و بخش عمده‌ای از محصولات این کارخانه صادر می‌شود.
فتوحی افزود: با راه اندازی این کارخانه به ظرفیت روزانه ۸ تن تولید محصول، در حال حاضر برای ۳۰ نفر بصورت مستقیم شغل ایجاد شده است.
وی بیان کرد: با اجرای طرح توسعه در زمینی به مساحت ۴ هکتار، این ظرفیت به ۱۵ تن در روز افزایش می‌یابد و با راه اندازی فاز‌های دوم و سوم ظرفیت اشتغال به بیش از ۱۰۰ نفر می‌رسد.
فتوحی تاکید کرد: این سرمایه گذار چینی برای مرحله نخست این کارخانه حدود ۶ میلیون یوان (پول رایج چین) سرمایه گذاری کرده که با اجرای طرح‌های توسعه این میزان به بیش از ۱۵ میلیون یوان خواهد رسید.
شهرک صنعتی آباده با ۴۵ واحد بهره بردار و ۳۵ واحد در حال ساخت و ساز و ۸۰۰ نفر فرصت شغلی بزرگ‌ترین شهرک صنعتی شمال فارس است.
 پلی پروپیلن در تولید وسایل الکتریکی و الکترونیکی، سرپوش و کلاهک، اسباب بازی، چمدان، وسایل خانگی ، صنایع بسته بندی و صنعت اتومبیل استفاده می‌شود.

نظرات کاربران