با هدف تولید 125 هزار تن محصول در سال 97؛

شکسته شدن رکورد تولید PVC در صنعت پتروشیمی ایران

مدیرعامل پتروشیمی غدیر با اعلام اینکه در جهان تنها ۲۰ درصد شرکت های تولید کننده PVC می توانند به ظرفیت اسمی برسند و پتروشیمی غدیر جز آن ۲۰ درصد است،

به نقل از پتروشیمی غدیر، «امین بیانک» با بیان اینکه در شرایط فعلی پتروشیمی غدیر یکی از چهار شرکت تولید کننده PVC کشور است که از ظرفیت اسمی تولید حدود ۱۲۰هزار تن محصول برخوردار است، گفت: سال گذشته با عبور از ظرفیت اسمی برخی معتقد بودند که سهام پتروشیمی غدیر باید در بورس عرضه شود.

مدیرعامل پتروشیمی غدیر با اعلام اینکه در جهان تنها ۲۰ درصد شرکت های تولید کننده PVC می توانند به ظرفیت اسمی برسند و پتروشیمی غدیر جز آن ۲۰ درصد است، تصریح کرد: سال ۹۶ میزان تولید پتروشیمی غدیر به ۱۲۰هزار و ۶۰۰ تن رسید و امیدواریم امسال بتوانیم میزان تولید را به ۱۲۵هزار تن افزایش دهیم. این در حالی است که در سه ماهه اول میزان تولید به ۳۴هزار و۵۰۰ تن بوده که نوید یک سال خوب به بازار سرمایه است.

این مقام مسئول  با اشاره به اینکه پتروشیمی غدیر از سال 88 تولید آزمایشی را شروع کرده در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی بندر امام واقع شده و محصولات تولیدی آن وینیل کلراید مونومر VCM با ظرفیت سالانه 150 هزار تن و پلی ونیل  کلراید PVC با ظرفیت سالانه 120 هزار تن است، تبیین کرد: حدود ۳۰ تا ۶۰ درصد فروش پتروشیمی غدیر صادراتی است.

وی ادامه داد: بازار هدف پتروشیمی غدیر کشورهای حوزه آسیای میانه، مرکزی، قفقاز، هند، ترکیه، افغانستان و ... است. 

مدیرعامل پتروشیمی غدیر در پایان خاطرنشان کرد: خوشبختانه با اعمال این فعالیت ها، پتروشیمی غدیر نه تنها بدهی های خود را پرداخت کرده بلکه سودهی بسیار خوبی هم داشته است.

<همکو:‌ اخبار و تحلیل صنعت پلیمر>

قیمت مواد اولیه پلاستیک و پلیمر

نظرات کاربران