انعقاد قراردادهای بلندمدت توسط اعضای سه انجمن پلاستیک برای دریافت مواد اولیه خارج از بورس

انتشار نامه‌ای که به امضای پروین نباتی، مدیرکل صنایع شیمیایی و سلولزی رسیده به معنای خرید مستقیم مواد پلیمری و پی وی سی از سوی صنایع پایین دست از مجتمع‌های بالادستی پتروشیمی بدون نیاز به بورس کالا و سازوکار شفاف این بازار متشکل است.

بر‌اساس نامه‌ای که به امضای پروین نباتی، مدیرکل صنایع شیمیایی و سلولزی رسیده از دفتر توسعه صنایع پایین‌دستی پتروشیمی برای انعقاد قرارداد بلند‌مدت اعضای سه انجمن یعنی انجمن ملی صنایع پلاستیک و پلیمر، انجمن تولیدکنندگان لوله و اتصالات پی‌وی‌سی‌ و انجمن تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن با مجتمع‌های پتروشیمی درخواست همکاری شده است. 
با وجود سیاست‌های کلی اصل 44 و اصلاحات بعدی آن مبنی بر لزوم منع انحصار از طریق نظارت بر مبادلات در شورای رقابت، وزارت صنعت به بهانه‌های مختلف به نوعی در حال زیر پا گذاشتن این قوانین با تسهیل فرایند خروج از بورس کالا است.
در این نامه آمده است:
«به پیوست تصاویر نامه‌های شماره 413/97/م مورخ 27/6/97 انجمن ملی صنایع پلاستیک و پلیمر ایران، شماره 152/97 مورخ 26/6/97 انجمن تولید کنندگان لوله و اتصالات پی وی سی و شماره 361/97 مورخ 24/6/97 انجمن تولید کنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن و ضمایم نامه‌های مذکور در خصوص معرفی واحدهای مصرف کننده مواد پتروشیمی تحت پوشش انجمن‌های فوق جهت انعقاد قرارداد بلند مدت با مجتمع‌های پتروشیمی ارسال می‌گردد.
خواهشمند است دستور فرمایید در خصوص موضوع یاد شده بررسی و اقدام لازم معمول نمایند.»

رونوشت این نامه به معاون امور صنایع ، انجمن ملی صنایع پلاستیک و پلیمر ،انجمن تولید کنندگان لوله و اتصالات پی وی سی و انجمن تولید کنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن ارسال شده است.

انتشار این نامه به معنای خرید مستقیم مواد پلیمری و پی وی سی از سوی صنایع پایین دست از مجتمع‌های بالادستی پتروشیمی بدون نیاز به بورس کالا و سازوکار شفاف این بازار متشکل است.

نظرات کاربران