آغاز تولید یک محصول جدید پتروشیمی با نام EPVC در پتروشیمی اروند

مدیرعامل شرکت پتروشیمی اروند با بیان اینکه برای نخستین بار تولید EPVC به عنوان یک محصول جدید و تنها تولیدکننده این محصول در ایران در پتروشیمی اروند آغاز شده است، اظهار داشت: قبلاً تنها گرید 6834 این محصول پتروشیمی تولید و به بازار داخلی عرضه شده و از آنجائی که این گرید یک محصول فی مابین فوم و اسکین بوده و از طرفی رغبت برای آن در بازار وجود نداشت.

«نقی قاسمیان عزیزی»  با بیان اینکه پتروشیمی اروند در بندر ماهشهر یکی از بزرگترین زنجیره تولید PVC در جهان است که برای تولید حدود 585 هزار تن کلر، 660 هزار تن کاستیک، 890 هزار تن EDC ، 343 هزار تن VCM ، 300 هزار تن SPVC و 40 هزار تن EPVC طراحی شده است.

مدیرعامل شرکت پتروشیمی اروند با اعلام اینکه  این شرکت پتروشیمی از زمان شروع به کار تا نیمه اول سال 95 یکی از شرکت های زیان ده صنعت پتروشیمی کشور بوده است، تصریح کرد: با این وجود، با مجموعه اقدامات انجام شده از نیمه دوم سال 95 از حالت زیان‌ده به سودده تبدیل شده است.

این مقام مسئول با بیان اینکه برای نخستین بار تولید EPVC به عنوان یک محصول جدید و تنها تولیدکننده این محصول در ایران در پتروشیمی اروند آغاز شده است، اظهار داشت: قبلاً تنها گرید 6834 این محصول پتروشیمی تولید و به بازار داخلی عرضه شده و از آنجائی که این گرید یک محصول فی مابین فوم و اسکین بوده و از طرفی رغبت برای آن در بازار وجود نداشت.

وی، افزود: واردات این محصول پلیمری هم آسان بوده و فقط بخش کوچکی از محصول پتروشیمی اروند را هم با آن مخلوط می کردند برای رقابت با محصولات خارجی کار بسیار دشواری بود و برای جلوگیری از آن پتروشیمی اروند از ابتدای سال 97 به سمت جداسازی این دو گرید پیش رفت و فوم و اسکین هر کدام با شناسنامه و استاندارد خودشان تولید شده اند.

قاسمیان عزیزی با یادآوری اینکه هم اکنون در حال ترغیب بازار به سمت این محصولات هستیم که از نظر کیفی نه تنها محصولات وارداتی را پوشش می دهد بلکه کیفیت آن بهتر هم است، تاکید کرد: کارشناسان فنی شرکت پتروشیمی اروند با مراجعه به برخی شرکت های مصرف کننده این محصولات و انجام آزمایش‌هایی متعدد به این نتیجه رسیدند محصول EPVC پتروشیمی اروند کاملا قابل رقابت با شرکت‌های بین‌المللی است.

<همکو:‌ اخبار و تحلیل صنعت پلیمر>

قیمت مواد اولیه پلاستیک و پلیمر

نظرات کاربران