همزمان با افزایش تولید اتان در پارس جنوبی؛

اجرایی شدن طرح افزایش ظرفیت تولید اتیلن در پتروشیمی جم

مدیرعامل شرکت جم صنعت‌کاران با اعلام طرح افزایش ظرفیت تولید اتیلن در پتروشیمی جم، گفت: با اجرای این طرح دانش جدید کارکرد این کوره‌ها به داخل منتقل شده و متخصصان و مهندسان ایرانی از این پس در تمامی پتروشیمی‌های کشور که دارای واحد الفین هستند می‌توانند این به‌روزرسانی را به انجام برسانند.

همزمان با افزایش ظرفیت تولید اتان در پارس جنوبی و وجود خوراک مازاد اتان در عسلویه، طرح ضربتی افزایش 15 درصدی ظرفیت تولید واحد الفین پتروشیمی جم اجرایی شد.
«محسن آتش‌زمزم» درباره جزئیات اجرای طرح افزایش ظرفیت تولید اتیلن در پتروشیمی جم، گفت: قرارداد نوسازی کوره‌ی 106واحد الفین پتروشمی جم اسفند پارسال با یکی از شرکت‌های آسیایی با هدف انتقال دانش روزآمدِ این صنعت با اعتبار یک میلیون یورو و برای 11 ماه بسته شد تا با افزایش 15 درصدی تولید این کوره، سالانه هشت تا 10 میلیون یورو برای کشور ارزآوری داشته باشد.
به گفته این مقام مسئول هم‌اکنون ظرفیت تولید هر کوره‌ی گازی 40تن در ساعت است که با اجرای این نوسازی به 46 تن در ساعت افزایش می‌یابد.
آتش زمرم، تاکید کرد: برنامه‌ی اجرایی، این کار در 55 روز و با تلاش 150 نیروی متخصص ایرانی در دو شیفت انجام می‌شود.
مدیرعامل شرکت جم صنعت‌کاران با اعلام اینکه با اجرای این طرح، دانش جدید کارکرد این کوره‌ها به داخل منتقل شده و متخصصان و مهندسان ایرانی از این پس در تمامی پتروشیمی‌های کشور که دارای واحد الفین هستند می‌توانند این به‌روزرسانی را به انجام برسانند، خاطرنشان کرد: واحد الفین پتروشیمی جم در عسلویه 10 کوره دارد که یکی از کوره‌های آن با دانش روز در حال نوسازی است و پیش بینی می شود تا پایان بهمن راه‌اندازی ‌شود.
گفتنی است، الفین از ترکیبات هیدروکربنی است و از آن چهار محصول اتیلن، پروپیلن، بوتادین و بوتیلن به‌دست می‌آید که خوراک‌های اصلی صنعت پتروشیمی به شمار می روند.

نظرات کاربران