ساخت واحد جدید تولید افزودنی های پتروشیمی و پلیمر توسط شرکت فن‌آوران شیمی

مدیر عامل شرکت فن آوران شیمی از ساخت واحد جدید تولید افزودنی های پتروشیمی خبر داد و گفت: بهره‌‌برداری از واحد دوم فن‌آوران شیمی در شهرک شمس‌آباد در سه ماه آینده و تعامل و مشارکت فعال با پتروشیمی‌ها، وابستگی به واردات استئارات های فلزی را به طور کامل قطع می‌کند.

میزان مصرف استئارات‌های فلزی صنایع کشور حدود 8 هزار تن است، که با ظرفیت حقیقی تولید این واحد که سالیانه بالغ بر 10 هزار تن است، امیدوار هستیم به طور کامل از واردات این مواد و خروج ارز جلوگیری شود.

علی حسن پور اظهار داشت: پتروشیمی یکی از مهم‌ترین صنایع کشور است که با دارا بودن سهم 30 درصدی از ارزش کل صادرات کشور، بیشترین صادرات غیرنفتی را به خود اختصاص داده است، که البته با توجه به مشکلات فراوان در مسیر رشد و بالندگی این صنعت، بخش خصوصی باید در بومی‌سازی مواد افزودنی تخصصی موردنیاز پتروشیمی‌ها گام بردارد.

وی افزود: اگرچه استئارات های تولیدشده در واحد شهرک شکوهیه قم فن آوران شیمی گواهی‌های بهداشتی USP و تطبیق با استاندارد را کسب و از لحاظ کیفی پاسخگوی پتروشیمی‌ها و صنعت پلیمر بوده، ولی ظرفیت تأمین نیاز کامل آن‌ها را نداشتیم که با راه‌اندازی واحد جدید و افزایش 10 برابری تولیدات آمادگی داریم نیاز صنایع را به این مواد مرتفع کنیم.

حسن پور با اشاره به اینکه شرکت فن‌آوران شیمی به معنای واقعی و در مقیاس صنعتی دانش بنیان است، افزود: چرا باید اعتبارمان را از خارج بگیریم و بگوییم دستگاه یا فرمولمان تحت لیسانس فلان کشور است؟

به کارگیری نیروهای جوان متخصص و تحصیل‌کرده و سرمایه گذاری مستمر در بخش تحقیق و توسعه، شرکت را در جایگاهی قرارداد تا تمامی مراحل محاسبه و طراحی خطوط تولید، فرآیندها و فرمولاسیون، مهندسی واحد و ساخت تجهیزات و راکتورها، را توسط مهندسین داخلی شرکت به انجام برسانیم. به‌گونه‌ای که ما می‌توانیم لایسنس تولید این محصول را به متقاضیان ارائه کنیم.

 

مدیرعامل شرکت فن آوران شیمی با اشاره به سوابق تأمین افزودنی‌های تخصصی از کشورهای اروپایی توسط پتروشیمیها اظهار داشت: هدف تأسیس شرکت فن‌آوران شیمی تولید استئاراتی مناسب برای استفاده در واحدهای پلیمری صنایع پتروشیمی کشور و قابل‌رقابت با برندهای معتبر اروپایی بوده است. خوشبختانه پس از تحقیقات متمرکز بر روی این پروژه به محصولی با کیفیت موردنظر رسیدیم که نه تنها آنالیزی قابل رقابت با برندهای اروپایی دارد که از لحاظ بهداشتی با استاندارد دارویی آمریکا و اروپا مطابقت می‌کند. همچنین زیرساخت‌های لازم برای تولید انبوه با تضمین کیفیت را ایجاد کرده‌ایم تا مشتریان درزمینه ثبات کیفیت اطمینان خاطر داشته باشند.

حسن‌پور ابراز امیدواری کرد که با بهره‌برداری از واحد دوم فن‌آوران شیمی در شهرک شمس‌آباد در سه ماه آینده و تعامل و مشارکت فعال با پتروشیمی‌ها، وابستگی به واردات استئارات های فلزی به طور کامل قطع می‌گردد. وی افزود: مشارکت‌ها در چنین سطحی باعث دلگرمی دانشمندان و محققان کشور می‌شود تا به خودباوری رسیده و موفقیت‌های به‌دست‌آمده در ابعاد آزمایشگاهی و تحقیقاتی را به عرصه صنعت بیاورند.

 لازم به ذکر است که شرکت فن‌آوران شیمی تولیدکننده استئارات کلسیم، استئارات روی و استئارات منیزیم است، که به‌عنوان افزودنی در صنعت پتروشیمی و پلیمر کاربرد دارد.

<همکو: اخبار و تحلیل صنعت پلیمر>

قیمت مواد اولیه پلاستیک و پلیمر، قیمت ارز و دلار

نظرات کاربران