خودکفایی در تولید باک پلیمری خودرو

مدیرعامل شرکت پلیمر آریاساسول در خصوص ویژگی های محصول جدید این شرکت افزود : پلی اتیلن سنگین جدید تولیدی در تولید باک خودرو ، بشکه های پلاستیکی با کیفیت بالا و نیز بشکه های یک تنی حمل مواد شیمیایی (IBC-Tank) کاربرد دارد و تمام ویژگی های محصولات مشابه شرکت بازل را دارا است.

روز گذشته در حاشیه سیزدهمین نمایشگاه ایران پلاست از محصولی جدید از گروه پلی اتیلن سنگین رونمایی شد که این گرید مخصوص تولید باک پلیمری خودرو است.

امیر حسین بحرینی مدیرعامل شرکت پلیمر آریاساسول در مراسم معرفی محصولی جدید از گروه پلی اتیلن سنگین در سیزدهمین  نمایشگاه ایران پلاست گفت: گرید تخصصی و جدید پلی اتیلن سنگین با کاتالیست جدید در شرکت پلیمرآریاساسول به صورت صنعتی تولید شد  و صنعت کشور از واردات این محصول بی نیاز گردید.

وی افزود: شرکت پلیمرآریاساسول نخستین شرکت ایرانی است که موفق به تولید این محصول ارزشمند منطبق بر استانداردهای بین المللی در مقیاس صنعتی شده است.

بحرینی در ادامه، در خصوص ویژگی های این محصول افزود : پلی اتیلن سنگین جدید تولیدی در تولید باک خودرو ، بشکه های پلاستیکی با کیفیت بالا و نیز بشکه های یک تنی حمل مواد شیمیایی (IBC-Tank) کاربرد دارد و تمام ویژگی های محصولات مشابه شرکت بازل را دارا است.

وی با اشاره به بازار 50 هزار تنی مصرف این محصول تخصصی در داخل کشور، بر جذابیت بالای آن برای بازارهای هدف جهانی تاکید کرد و افزود: با تولید این محصول جدید سبد محصولات صادراتی کشور متنوع تر خواهد شد .

در حاشیه این نشست، مدیرعامل شرکت پلیمر آریاساسول در پاسخ به سوالی در خصوص وضعیت تولید و فروش شرکت ، با بیان اینکه این شرکت در سال گذشته با فروش 58 هزار میلیارد ریالی  سود خالص بیش از 32 هزار میلیارد ریالی را محقق نموده، گفت :مجتمع تولیدی آریاساسول ظرفیت اسمی تولیدی  1 میلیون تن اتیلن و 600 هزار تن انواع پلی اتیلن سبک و سنگین و حدود 100 هزار تن محصول جانبی C3+ را داراست که در 3 سال گذشته بصورت پایدار 100 درصد ظرفیت اسمی را پوشش داده است.

بحرینی همچنین در خصوص طرح های آتی توسعه ای شرکت، افزود : عملیات اجرایی فاز نهایی پروژه افزایش ظرفیت 10 درصدی تولید اتیلن با سرمایه گذاری 50 میلیون دلاری با طراحی شرکت لینده آلمان در حال انجام است که یکی دو ماه آینده به بهره برداری کامل خو اهد رسید.

وی ادامه داد: در راستای ایجاد ارزش افزوده بیشتر و  تکمیل زنجیره ارزش محصولات، پروژه  احداث یک واحد جدید پلی اتیلن با سرمایه گذاری 300 میلیون دلار و ظرفیت تولید 300 هزار تن در سال نیز آغاز شده است که پیش بینی می شود در بهمن سال 1400  به بهره برداری برسد و با به سرویس آمدن این پروژه، ظرفیت تولیدی مجتمع به بیش از دو میلیون تن خواهد رسید.

همچنین در ادامه این مراسم، مرضیه طهماسبی، رئیس دفتر توسعه صنایع پایین‌دستی پتروشیمی شرکت ملی صنایع پتروشیمی با بیان اینکه "امروز از گرید مخصوص باک پلیمری خودرو رونمایی شد که سالها آن را به کشور وارد می کردیم"گفت: از این به بعد باک پلیمری خودرو را در داخل کشور تولید می کنیم و دیگر نیاز به واردات آن نخواهیم داشت.

وی افزود: به دنبال این هستیم که با شناسایی نیازهای صنعت پتروشیمی و تحقیق و توسعه روی این نیازها، واردات را به تولید داخلی تبدیل کنیم.

به گزارش تسنیم، پیش از این گرید مخصوص پلیمر برای تولید باک پلیمری خودرو از کشورهای سوئیس و آلمان به کشور وارد می شد و انتظار این است که از این پس، واردات با تولید داخلی جایگزین شود.

<همکو: اخبار و تحلیل صنعت پلیمر>

قیمت مواد اولیه پلاستیک و پلیمر، قیمت ارز و دلار

نظرات کاربران