روند نزولی قیمت استایرن در بازارها

از اواسط سپتامبر قیمت‌های استایرن در حدود 15 درصد افت کردند.

فروشندگان بازارهای استایرن آسیا به مدت یک ماه است که فشار نزولی قیمت‌های خوراک را احساس می‌کنند. قیمت‌های نقدی استایرن از اواسط سپتامبر به‌طور ثابت روند نزولی داشته‌اند، که این امر در این هفته عرضه‌کنندگان را مجبور کرد تا قیمت‌های خود را تا مقداری کاهش دهند.

قیمت‌های نقدی استایرن در این هفته در کره (FOB) و چین (CFR)، روند نزولی خود را حفظ کردند. قیمت‌های استایرن به‌طور انباشتی در این ماه افتی 15 درصدی داشتند، که با این اتفاق قیمت‌های کره (FOB) به کمترین میزان خود در 4 سال اخیر رسیدند. تعدادی از معامله‌کنندگان این کاهش قیمت‌های مداوم را ناشی از ذخایر داخلی بیش از نیاز چین دانستند.

قیمت‌های نوامبر ای بی اس و پلی استایرن تولیدکننده تایوانی 10 تا 20 دلار در هر تن کاهش یافتند

یکی از منابع تولیدکننده تایوانی گزارش داد که آن‌ها قیمت‌های پلی استایرن معمولی، پلی استایرن مقاوم و ای بی اس تزریقی خود را به دلیل تقاضای ضعیف در منطقه، برای محموله‌های جدید کاهش داده‌اند. او اضافه کرد: «سیر نزولی بازارهای صنایع بالادستی شامل اتیلن، بنزن و استایرن عامل دیگری بود که قیمت‌ها را کاهش داد.»

قیمت‌های ای بی اس کره‌ای نسبت به هفته گذشته مقداری کاهش یافتند

معامله‌کنندگان در چین گفتند، که کاهش قیمت‌های بنزن و استایرن در آسیا، قیمت‌های ای بی اس کره‌ای را برای محموله‌های ماه نوامبر، 10 دلار در هر تن کاهش داده‌اند.

قیمت‌ها همچنین در جنوب شرق آسیا شاهد تغییرات نزولی بودند

یکی از تولیدکنندگان جنوب شرق آسیا تائید کرد که در این هفته قیمت‌های خود را به‌منظور افزایش علاقه خرید مشتریان تا میزان 20 دلار در هر تن کاهش داده است. یکی از منابع تولیدکننده با اشاره به حالت گسترده انتظار و رصد اشاره داشت: «پیش‌بینی‌های قیمتی ضعیف در حال حاضر، تبدیل‌کنندگان را از فعالیت بازداشته است.»

یکی از تولیدکنندگان یک‌بارمصرف ویتنامی گفت که خریدهای خود را به نیازهای اساسی‌اش محدود کرده است و انتظار دارد در روزهای آتی قیمت‌ها بیش‌ازپیش کاهش یابند.

یکی از معامله‌کنندگان مالزیایی سیر نزولی اخیر را ناشی از کاهش سفارشات مصرف‌کنندگان نهایی دانست. او اشاره داشت: «ازآنجایی‌که تعدادی از مشتریان ما می‌خواستند میزان تولیدات خود را با نزدیک شدن به پایان سال کاهش دهند، حجم خرید خود را نصف کرده‌اند. سیاست‌های دولت که اصرار بر کاهش مصرف پلاستیک دارد، حجم خرید را کاهش داده است.»

مشاجره تجاری چین و آمریکا وضعیت معامله‌کنندگان آسیایی را پرمخاطره نگاه داشته است

نه‌تنها قیمت‌های لغزان استایرن، بلکه تردیدها ناشی از جنگ تجاری طولانی‌مدت چین و آمریکا فعالیت‌ها را در سراسر منطقه ساکن نگه‌داشته است. تعدادی از معامله‌کنندگان امیدوارند که تقاضای پلی استایرن با تکیه‌بر آماده‌سازی‌های احتمالی برای جشن‌های پایان سال، بهبود یابد. بااین‌وجود، عواملی شامل پیش‌بینی‌ها از رشد آهسته اقتصاد جهانی، ضعف تولید در سراسر کشورهای جنوب شرق آسیا و انقباض صنعت اتومبیل چین در حال حاضر، می‌تواند در میان‌مدت فعالیت‌های بازار را تحت‌فشار قرار دهد.

<همکو: اخبار و تحلیل صنعت پلیمر>

قیمت مواد اولیه پلاستیک و پلیمر، قیمت ارز و دلار

نظرات کاربران