استفاده از PET های بازیافتی در تولید فیلم‌های جدید PET

به گفته شرکت Klockner Pentaplast این پروژه شواهدی را نشان می‌دهد که به واسطه آن می‌توان از بسته‌بندی‌های PET  پس از مصرف، بدون افزودن مواد تمیزکننده PET  استفاده کرد. 

بر اساس مطالعه موردی انجام شده توسط شرکت Klockner Pentaplast ، یک تولیدکننده فیلم آلمانی، از PET های بازیافتی ظروف بسته‌بندی می‌توان در تولید فیلم‌های جدید PET  استفاده کرد. این مواد را می‌توان دوباره با فرایند گرماشکل‌دهی به کاسه، استوانه یا سینی‌های پلاستیکی تبدیل کرد و به این ترتیب حلقه چرخه بازیافت بسته می‌شود. 

در طول اولین دوره تولید، 20 تن PET  بازیافتی پس از استفاده مصرف کننده، توسط شرکت Klockner Pentaplast  در اسپانیا مجددا به ظروف غذا تبدیل شدند. به گفته این شرکت این پروژه شواهدی را نشان می‌دهد که به واسطه آن می‌توان از بسته‌بندی‌های PET  پس از مصرف، بدون افزودن مواد تمیزکننده PET  استفاده کرد. 

این مطالعه، که شرکت Klockner Pentaplast  ادعا کرده است در اروپا اولین است، به عنوان بخشی از یک گروه بزرگ‌تر با همکاری Petcore Europe  انجام شده است. تفکیک توسط شرکت فرانسوی Valorplast  و بازیافت نیز توسط شرکت بین‌المللی Wellman  در ایرلند صورت گرفته است. شرکت Klockner Pentaplast  می‌گوید این پروژه جریانی نو از مواد بازیافتی برای صنعت بسته‌بندی ایجاد کرده است و از سوی دیگر یادگیری از شواهد فراهم شده، نشان می‌دهد چه طور می‌توان همزمان کیفیت ذرات را بهبود داد، تعداد لایه‌ها را کم کرد و امنیت غذایی را تضمین کرد. 

علاوه بر این، این شرکت به تازگی در ماه مارچ 2019 مدیر اجرایی جدیدی را معرفی کرده است. آقای Scott Tracy  که پیش‌تر رئیس بخش سلامت و بهداست گروه بسته‌بندی Berry Global  در ایندیانای امریکا بوده، این سمت جدید را برعهده گرفت است. Matt Epse  عضو هیئت مدیره این شرکت ابراز امیدواری کرده است که رهبری آقای Tracy  بتواند شرکت را در راستای رسیدن به اهداف رشد و سودآوری هدایت کند.

نظرات کاربران