صرفه‌جویی 13 میلیون دلاری با اجرای طرح حذف فلزات گرانبها از سبد کاتالیست زنجیره ایزوسیانات

مدیرعامل شرکت پتروشیمی کارون با اشاره به رونمایی از از طرح تجاری سازی کاتایست هیدروژناسیون بر پایه آلیاژهای نیکل در شرکت پتروشیمی کارون به عنوان زنجیره تولید محصولات ایزوسیانات‌ها، اعلام کرد: با این جایگزینی به همت شرکت های دانش بنیان ایرانی سالانه حدود 13میلیون دلار صرفه جویی ارزی حاصل خواهد شد.

با حضور معاون علمی و فن آوری رئیس جمهوری و مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی، از طرح تجاری سازی کاتایست هیدروژناسیون بر پایه آلیاژهای نیکل در شرکت پتروشیمی کارون به عنوان زنجیره تولید محصولات ایزوسیانات‌ها رونمایی شد.

«علیرضا صدیقی‌زاده» امروز در مراسم رونمایی از طرح تجاری سازی کاتایست هیدروژناسیون بر پایه آلیاژهای نیکل با بیان اینکه با جایگزینی آلیاژهای نیکل با دو فلز گرانبهای «پلاتین» و «پالادیوم»، هزینه تولید در زنجیره ارزش ایزوسیانات ها به شدت کاهش یافته است، گفت: هم اکنون 35 درصد هزینه تمام شده تولید محصولات ایزوسیانات همچون «تی.دی.آی» و «ام.دی.آی» کاتالیست‌هایی با فلزاتی گرانبها است.

مدیرعامل شرکت پتروشیمی کارون با اعلام اینکه با جایگزینی نیکل با فلزات گرانها به طور متوسط سالانه زمینه صرفه‌جویی حدود 13 میلیون دلاری فراهم شده است، تصریح کرد: در تولید هر تن محصولات زنجیره ایزوسیانات‌ها حدود 400 دلار هزینه فلزات گرانبهای کاتالیست‌ها بوده که با جایگزینی آلیاژهای «نیکل» این هزینه به 60 دلار کاهش یافته است.

به گفته این مقام مسئول با اجرای طرح تجاری‌سازی کاتالیست هیدروژناسیون بر پایه آلیاژهای نیکل توسط شرکت دانش‌بنیان «اکسیرنوین فرآیند آسیا» سالانه بالغ بر 13 میلیون دلار صرفه‌جویی اقتصادی و افزایش سودآوری حاصل خواهد شد.

مدیرعامل شرکت پتروشیمی کارون، خاطرنشان کرد: با جایگزنی آلیاژهای نیکل با فلزات گرانبها پیش بینی می شود حاشیه سود این شرکت پتروشیمی افزایش یابد.

<همکو: اخبار و تحلیل صنعت پلیمر>

 قیمت مواد اولیه پلاستیک و پلیمر، قیمت ارز و دلار

نظرات کاربران