عرضه ۵۰ هزار تن بوتادین در سال ۲۰۱۸ برای کنترل قیمت در بازار آسیا

احتمال داده میشود که افزایش قیمت بوتادین (BD) در بازار آسیا همچنان ادامه پیدا کند. با اینحال انتظار می رود که این روند صعودی با ارسال محموله های ژرف دریا (deep-sea cargoes) در ماه های ژانویه و فوریه تعدیل شود.

بر اساس داده های منتشر شده توسط موسسه آی سی آی اس، در هفته منتهی به ۱۵ دسامبر، قیمت اسپات بوتادین بر مبنای CFR شمال شرق آسیا به طور متوسط هزار و ۱۷۵ دلار به ازای هر تن تعیین شد که تقریبا ۲۰ درصد بالاتر از سطح قیمت ها برای ماه نوامبر بود.

یک بازرگان بازار پتروشیمی می گوید: اگر چه احتمالا قیمت این محصول همچنان به دلایلی نظیر باز-ذخیره سازی (re-stocking) افزایش می یابد؛ با این حال به نظر نمی رسد رشد قیمت ها در اوایل سال ۲۰۱۸ میلادی به دلیل ارسال تعداد زیادی محموله های ژرف دریا چندان چشمگیر باشد. مشتریان نیز با احتیاط بیشتری اقدام به خرید می کنند.

انتظار می رود فعالیت های باز-ذخیره سازی مشتریان پیش از تعطیلات سال نو قمری، در ماه فوریه ۲۰۱۸، شدت گیرد.

تعطیلات سال نو قمری که در سال ۲۰۱۸ از تاریخ ۱۶ فوریه آغاز می شود؛ در بیشتر قسمت های شمال شرق و جنوب شرق آسیا جشن گرفته می شود. چین به عنوان بازاری کلیدی برای بوتادین، به مدت یک هفته از تاریخ ۱۵ تا ۲۱ فوریه سال آینده میلادی در تعطیلی خواهد بود.

< همکو : اخبار و تحلیل صنعت پلیمر >

قیمت مواد اولیه پلاستیک و پلیمر ، قیمت ارز و دلار

نظرات کاربران