گروهی از تحلیلگران اقتصادی پیش بینی می کنند؛

 طلا تا شش ماه آینده به بیش از 1300 دلار می رسد

گروهی از تحلیلگران اقتصادی پیش بینی می کنند که قیمت طلا تا شش ماه آینده به بیش از 1300 دلار خواهد رسید. رشد تقاضای فیزیکی در بازارهای آسیایی و نوظهور می تواند عامل مهمی برای افزایش قیمت طلا باشد.

به نقل از کیتکو نیوز، تحلیلگران بازار معتقدند که طلا می تواند طی روزهای آینده روند مثبتی داشته باشد و احتمال رسیدن به سطح مقاومتی 1200 دلاری وجود دارد.
بر اساس این گزارش موسسه سرمایه گذاری ای بی ان امرو اعلام کرد: انتظار می رود که روند صعودی ارزش دلار آمریکا طی روزهای آینده محدود شود و ارزش یوان نیز با افزایش نسبی روبرو گردد. این مساله در نهایت به نفع قیمت طلا خواهد بود.
به نظر می رسد قیمت طلا باید بالاتر از سطح حساس و روانی 1180 دلاری تثبیت شود تا بتواند به سطح مقاومتی 1200 دلاری دست یابد.
تحلیلگران اقتصادی پیش بینی می کنند که نوسانات ارزش دلار آمریکا همچنان مهمترین عامل موثر بر قیمت جهانی طلا در روزهای آینده خواهد بود.
بانک آی سی بی سی نیز اعلام کرده است که نتیجه مذاکرات تجاری بین آمریکا و چین در روزهای آینده تاثیر مهمی بر روند نوسانات ارزش دلار و قیمت جهانی طلا خواهد داشت.
عامل مهم دیگری که می تواند بر قیمت جهانی طلا در روزهای آینده موثر باشد، وضعیت بحران ارزی در کشورهای در حال توسعه و نوظهور به خصوص روسیه و ترکیه است.
سئوال اصلی طی روزهای آینده این است که آیا طلا می تواند بار دیگر وارد کانال 1200 دلاری شود؟ تحلیلگران معتقدند که افزایش قیمت طلا به بیش از 1200 دلار در هر اونس مستلزم زمان بیشتری فراتر از یک هفته خواهد بود.
سطح حمایتی قیمت طلا نیز در روزهای آینده 1171 دلار است و اگر این سطح شکسته شود قیمت طلا تا 1160 دلار کاهش خواهد یافت.
گروهی از تحلیلگران اقتصادی نیز پیش بینی می کنند که قیمت طلا تا شش ماه آینده به بیش از 1300 دلار خواهد رسید. رشد تقاضای فیزیکی در بازارهای آسیایی و نوظهور می تواند عامل مهمی برای افزایش قیمت طلا باشد.

<همکو:‌ اخبار و تحلیل صنعت پلیمر>

قیمت ارز و دلار، قیمت طلا و سکه

نظرات کاربران