کاهش قیمت نفت ایران در بازار آسیا

شرکت ملی نفت ایران قیمت نفت سبک را در ماه فوریه یک دلار و ۸۰ سنت بالاتر از متوسط عمان-دوبی تعیین کرده که نسبت به ماه گذشته ۵ سنت کاهش داشته است.

شرکت ملی نفت ایران به منظور حفظ رقابت پذیری خود نسبت به سایر عرضه کنندگان نفت خاورمیانه، قیمت رسمی نفت خود برای بازار آسیا در ماه فوریه را کاهش داده است.

یک منبع اگاه گفت، شرکت ملی نفت ایران قیمت نفت سبک خود را برای ماه فوریه یک دلار و 80 سنت بالاتر از متوسط عمان-دوبی تعیین کرده که 5 سنت نسبت به ماه گذشته کاهش نشان می دهد.

در حالی که احتمال وضع مجدد تحریم ها از سوی آمریکا دور از ذهن نیست، تهران در تلاش است تا با کاهش قیمت نفت خود نسبت به سایر نفت های خاورمیانه مشتریان مهم آسیایی خود را حفظ کند.

با کاهش خرید نفت چین، هند، ژاپن و کره جنوبی از ایران، میزان صادرات نفت این کشور به کشورهای آسیایی در ماه نوامبر به پایین ترین رقم از آوریل 2016 تاکنون رسید.

شرکت ملی نفت ایران قیمت نفت خود در بازار شمال غرب اروپا را برای ماه فوریه عمدتا بدون تغییر حفظ کرده، اما نفت خود برای فروش به پالایشگاه های منطقه مدیترانه و همچنین فروش از بندر سیدی کریر مصر را گران کرده است.

میزان تولید نفت ایران به حدود 3.8 میلیون بشکه در روز می رسد.

<همکو: اخبار و تحلیل صنعت پلیمر>

قیمت نفت و سوخت ، قیمت ارز و دلار

نظرات کاربران