رشد بی امان تولید نفت در آمریکا

بر اساس پیش بینی آژانس بین المللی انرژی، رشد بی امان تولید نفت آمریکا، ظرفیت تولید این کشور را به بیش از 10 میلیون بشکه در روز خواهد رساند که این امر میتواند منجر به رسیدن این کشور به دومین تولید کننده بزرگ نفت جهان شود.

آژانس بین المللی انرژی در تازه ترین پیش بینی خود اعلام کرد که ایالات متحده در مسیر تبدیل شدن به دومین تولید کننده بزرگ نفت جهان و ربودن گوی سبقت از عربستان سعودی است و بعداز روسیه در جایگاه دوم قرار خواهد گرفت.
این نهاد بین المللی در گزارش خود آورده که این موضوع در سال جاری میلادی محقق خواهد شد. رشد بی امان تولید نفت آمریکا، ظرفیت تولید این کشور را به بیش از 10 میلیون بشکه در روز خواهد رساند و عربستان را پشت سر می گذارد و در سال جاری میلادی رقیب روسیه خواهد شد.
کشورهای عضو اوپک نسبت به توان بازار نفت شیل آمریکا به دنبال صادرات ماهانه آن به کشورهای جدید هشیار هستند. آژانس بین المللی انرژی اعلام کرد که رشد تولید نفت آمریکا در سال 2017 میلادی فراتر از انتظارات رفت و صنعت شیل از کاهش هزینه ها سود برد و فعالیت حفاری خود را افزایش داد.
همچنین رشد چشمگیر تولید نفت آمریکا و رونق تولید نفت در کانادا و برزیل منجر به روند نزولی صادرات نفت ونزوئلا و مکزیک در سال 2018 میلادی خواهد شد.
قیمت فعلی نفت در سطحی است که می تواند منجر به افزایش قابل توجه تولید نفت آمریکا شود و بسیاری از فعالان نفتی بر این باور هستند که رسیدن قیمت نفت وست تگزاس اینترمیدیت آمریکا بین 61 تا 65 دلار می تواند افزایش دکل های حفاری را در آمریکا به دنبال داشته باشد.
آژانس بین المللی انرژی میانگین تولید نفت آمریکا را در سال گذشته میلادی 9.3 میلیون بشکه در روز و این رقم برای ماه دسامبر 9.9 میلیون بشکه اعلام شده است.
این نهاد بین المللی پیش بینی خود را برای تولید نفت آمریکا در سال 2018 میلدی 10.3 میلیون بشکه در روز اعلام کرد که بیشترین رقم از سال 1970 میلادی به بعد خواهد بود. البته آژانس بین المللی انرژی برآورد خود از تولید نفت آمریکا را در سال 2019 میلادی بطور میانگین 10.8 میلیون بشکه در روز و این رقم برای سال 2020 میلادی روزانه 11 میلیون بشکه خواهد بود.

<همکو: اخبار و تحلیل صنعت پلیمر>

قیمت نفت و سوخت، قیمت ارز و دلار

نظرات کاربران