در پایان معاملات دیشب؛

جهش ۲ درصدی قیمت نفت به دلیل مشاهده نشانه‌هایی از پیشرفت در مذاکرات چین و آمریکا

پس از مشاهده نشانه‌هایی از پیشرفت در مذاکرات تجاری بین چین و آمریکا، بازارهای سهام جهان رشد کردند و باعث بالا رفتن قیمت‌های نفت شدند.

به نقل از رویترز، چهارشنبه شب، قیمت‌های نفت حدود ۲ درصد جهش کردند و شاخص برنت به بالاترین رکورد امسال خود رسید. امید به این که بازارهای نفت در ادامه امسال به کمک توافق کاهش تولید اوپک پلاس و تحریم‌های آمریکا بر علیه ایران و ونزوئلا، متوازن شود، قیمت‌ها را تقویت کرده است.

همچنین پس از مشاهده نشانه‌هایی از پیشرفت در مذاکرات تجاری بین چین و آمریکا، بازارهای سهام جهان رشد کردند و باعث بالا رفتن قیمت‌های نفت شدند.

تا ساعت ۲۲:۱۰ به وقت تهران، قیمت پیش خرید هر بشکه نفت خام نیمه‌سنگین تگزاس غرب آمریکا، دابلیو تی‌آی، برای تحویل در ماه مارچ، ۱.۰۳ دلار یا ۱.۸۰ درصد جهش کرد و به ۵۷.۱۲ دلار رسید. قیمت قراردادهای پیش‌خرید جدید، برای تحویل در ماه آوریل، که حجم معاملات بالاتری را به خود اختصاص داده بود با ۱ دلار  یا ۱.۷۷ درصد افزایش به ۵۷.۴۵ دلار (رکورد ۲۰۱۹) رسید.

قیمت پیش‌خرید هر بشکه نفت خام برنت دریای شمال، بنچ‌مارک بین‌المللی قیمت نفت هم ۸۹ سنت یا ۱.۳۳ درصد جهش کرد و به ۶۷.۳۴ دلار رسید که بالاترین رکورد ۲۰۱۹ آن محسوب می‌شود.

خالد الفالح، وزیر انرژی عربستان سعودی، گفت: بازارهای نفت تا ماه آوریل متوازن می‌شوند و هیچ کمبود عرضه‌ای به علت تحریم‌های آمریکا بر علیه ایران و ونزوئلا نخواهیم داشت.

تحریم‌های آمریکا بر علیه ایران و ونزوئلا، وجود آن نوع نفت خام که تقطیرات با ارزش‌تری مانند سوخت جت و دیزل، را فراهم می‌کند کاهش داده است.

<همکو: اخبار و تحلیل صنعت پلیمر>

قیمت نفت و سوخت، قیمت ارز و دلار

نظرات کاربران