صف‌های پایدار خرید برای برخی از سهم‌ها در بورس

روز گذشته شاخص کل بازده نقدی و قیمتی بورس و اوراق بهادار تهران ۳۲۲۰ واحد رشد کرد و تا رقم ۲۱۵ هزار و ۹۱ واحدی بالا رفت. شاخص کل هم‌وزن نیز پس از ۷۸۶ واحد افزایش رقم ۴۷ هزار و ۵۳۴ را تجربه کرد.

یک روز بعد از اینکه شاخص کل بورس حدود ۱۰۰۰ واحد افت کرد، قیمت‌ها با رشد مواجه شد و این شاخص بیش از ۳۰۰۰ واحد رشد را تجربه کرد.
 
دیروز (سه‌شنبه) شاخص کل بازده نقدی و قیمتی بورس و اوراق بهادار تهران ۳۲۲۰ واحد رشد کرد و تا رقم ۲۱۵ هزار و ۹۱ واحدی بالا رفت. شاخص کل هم‌وزن نیز پس از ۷۸۶ واحد افزایش رقم ۴۷ هزار و ۵۳۴ را تجربه کرد.
 
شاخص آزاد شناور پس از ۴۲۲۴ واحد رشد تا عدد ۲۴۲ هزار و ۸۲۵ بالا رفت و شاخص بازار اول و بازار دوم هر کدام به ترتیب ۲۵۹۲ و ۵۳۷۹ واحد رشد کردند.
 
فولاد مبارکه اصفهان، بانک ملت، پتروشیمی پارس و صنایع مس ایران هر کدام به ترتیب ۳۶۶، ۲۱۲، ۱۹۲ و ۱۷۵ واحد به رشد شاخص‌های بازارهای سرمایه کمک کردند اما در طرف مقابل نفت بهران، شرکت ارتباطات سیار ایران، توسعه معادن و فلزات و پرداخت الکترونیک سامان کیش هر کدام به ترتیب ۵۸، ۵۵، ۱۵ و ۱۳ واحد به شاخص‌های بازار سرمایه دامن زدند.
 
همان‌طور که گفته شد فولاد مبارکه بیشترین سهم را از نوسانات شاخص بازار سرمایه از آن خود کرد. ارزش معاملات این سهم امروز به ۱۹.۴ میلیارد تومان رسید. این در حالی است که ارزش معاملات کل گروه فلزات اساسی حدود ۷۷.۴ میلیارد تومان بود و حجم کل این معاملات به ۱۴۰ میلیون سهم و اوراق مالی دست یافت. نوسان قیمت سهم‌ها در گروه فلزات اساسی امروز اکثراً کمتر از دو درصد بود.
 
اما گروه بانک‌ها و مؤسسات اعتباری روز خاصی را تجربه کردند؛ به طوری که بیشترین ارزش معاملات را از آن کردند و حجم معاملات‌شان به رقم ۹۶۱ میلیون سهم و اوراق مالی رسید. ارزش معاملات این گروه به حدود ۱۲۵ میلیارد تومان دست یافت.
 
وقتی به تابلوی معاملات این گروه نگاه می‌کنیم می‌بینیم که بیشتر سهم‌های بانکی با رشد بیش از سه درصد در قیمت پایانی مواجه شدند و صف‌های پایدار خرید برای برخی از سهم‌ها مشهود است.
 
در گروه خودرو و ساخت قطعات نیز ارزش معاملات به حدود ۸۷ میلیارد تومان رسید و حجم معاملات این گروه به رقم ۴۷۸ میلیون سهم و اوراق مالی دست یافت.
 
در گروه خودرو سهم‌ها بیشتر با روند افزایشی در قیمت سهام مواجه شدند.
 
مابقی گروه‌ها و سهم‌های تأثیرگذار نیز رشد قیمت را تجربه کردند. ارزش معاملات بورس تهران امروز به رقم ۱,۲۱۰ میلیارد تومان رسید و حجم معاملات رقم ۳.۵ میلیارد سهم و اوراق مالی را تجربه کرد. همچنین تعداد معاملات این بازار عدد ۲۶۲ هزار و ۴۰۰ تجربه کرد.
 
آیفکس نیز با رشد ۲۱ واحدی مواجه شد و رقم ۲۶۶۴ را تجربه کرد. ارزش معاملات فرابورس ایران به عدد ۶۶۰ میلیارد تومان رسید و حجم معاملات به رقم ۹۶۰ میلیون سهم و اوراق مالی بسنده کرد.

نظرات کاربران