بیت‌کوین بار دیگر بر مدار صعودی

ارز مجازی بیت‌کوین بار دیگر بر مدار صعودی قرار گرفته است و با افزایش تقاضای معامله‌گران برای خرید آن، روزهای خوبی را سپری می‌کند.

 به نقل از سی ان بی‌سی، ارز مجازی بیت‌کوین بار دیگر بر مدار صعودی قرار گرفته است و با افزایش تقاضای معامله‌گران برای خرید آن، روزهای خوبی را سپری می‌کند. در تازه‌ترین دور از افزایش قیمت بیت‌کوین ارزش هر واحد بیت‌کوین برای نخستین بار در سال‌جاری به 9000 دلار نیز رسید؛ هرچند که در نهایت ارزش این ارز با ایستادن در سطح 8937 دلاری به کار خود خاتمه داد. ارزش بیت‌کوین در شرایطی به بالاترین سطح خود از یازدهم مه 2018 رسیده است که تنها طی 24 ساعت ارزش آن 9 درصد و از ابتدای امسال تاکنون ارزش آن بیش از 140 درصد افزایش پیدا کرده است. با آغاز دور جدید روند صعودی ارزهای مجازی برخی از شرکت‌های بزرگ به دنبال معرفی و عرضه ارز مخصوص خود برآمده‌اند. شرکت سازنده تلفن همراه «اچ‌تی‌سی» به تازگی اعلام کرده در حال بررسی توانایی‌های ارزهای مجازی برای خدمت‌رسانی بهتر به مشتریان خود است.
فیس‌بوک نیز از عرضه ارز مجازی خود در سال آینده خبر داده است. این ارز مجازی که به نام «گلوبال کوین» عرضه خواهد شد نخستین ارز مجازی عرضه‌شده توسط غول‌های فناوری آمریکایی است و طبق اعلام مسوولان شرکت فیس‌بوک، انتظار می‌رود این ارز در کشورهای زیادی از جهان مورد استقبال قرار گیرد. ارزهای مجازی مهم دیگر نیز از روند صعودی در بازار بی‌نصیب نماندند، به‌گونه‌ای‌که امروز ارزش هر واحد اتریوم به 16/ 268 دلار، لایت کوین به 27/ 114دلار، بیت‌کوین کش به 20/ 434 دلار، زد کش به 28/ 74 دلار، دش به 92/ 163 دلار و مونرو به 18/ 94 دلار رسید. ارزهای مجازی می‌توانند در دنیای واقعی برای بسیاری از امور نظیر رزرو هتل، پرداخت هزینه غذا و حتی اجاره خانه مورد استفاده قرار گیرند؛ اما ناشناس‌ماندن استفاده‌کنندگان، یکی از بزرگ‌ترین ضعف‌های این ارز است. به‌دلیل همین ناشناس ماندن نیز این ارزها از محبوبیت بالایی در بین تبهکاران و مجرمان مالی برخوردار هستند.

<همکو: اخبار و تحلیل صنعت پلیمر>

قیمت ارز و دلار

نظرات کاربران