تا پایان شهریور ماه تامین تمام مواد پتروشیمی تحت پوشش سامانه افق قرار خواهد گرفت

معاونت امور صنایع سازمان صمت استان تهران گفت: آنچه که واحدها باید حتما مد نظر قرار دهند این است که تا پایان شهریور ماه تامین تمام مواد پتروشیمی تحت پوشش سامانه افق قرار خواهد گرفت.

به نقل از روابط عمومی سازمان صنعت معدن و تجارت استان تهران، سید محمد مسیح حبیبی معاونت امور صنایع سازمان صمت استان تهران گفت: تمام واحدهای صنعتی که مصرف مواد پتروشیمی دارند می‌توانند با مراجعه به سامانه جامع تجارت به آدرس  www.ntsw.irنسبت به ثبت اطلاعات واحد خود اقدام کنند.

 

وی گفت: این سامانه با هدف تسهیل تامین مواد اولیه پتروشیمی واحدهای صنعتی و حذف کردن دلالان و واسطه ها و جلوگیری از ایجاد نیازکاذب در بازار آزاد راه اندازی شده و درنتیجه ارتباط مستقیم میان بخش تولید و بخش فروش مواد اولیه پتروشیمی را میسر می‌کند.

 

معاون امور صنایع گفت: براساس ابلاغیه وزارت صمت این سامانه بر مبنای فروش واحد های صنعتی ، مواد اولیه پتروشیمی این واحد ها را تامین و سهمیه های آتی شان را تعیین می کند.

 

وی افزود: به طور مثال اگر یک واحد تولیدی میزان نیاز خود به مواد اولیه را 100 واحد اعلام کند و 70 واحد از این 100 واحد را تولید کند و به فروش رساند و در سامانه جامع تجارت اطلاعات آن را دقیق به ثبت رساند مجددا همان 100 واحد را برای نیاز آتی آن واحد صنعتی تامین می‌کند. اما اگر از این 100 واحد تنها 50 واحد آن را تولید کرد و به فروش رساند برای ماه بعد تنها 70 واحد مواد اولیه تامین خواهد شد. بر این مبنا اگر میزان فروش توسط واحد تولیدی دقیق اعلام نشده و یا کم اعلام شود، به همان میزان سهمیه مواد اولیه آن نیز تامین خواهد شد.

 

وی ادامه داد: بنابراین کلیه واحدهای صنعتی اعم از واحدهای حقیقی و حقوقی موظف‌اند اطلاعات واحد خود را در سامانه جامع تجارت به طور دقیق ثبت کنند که در آینده جهت تامین مواد اولیه از بورس دچار مشکل نشوند.

 

حبیبی گفت: آنچه که واحدها باید حتما مد نظر قرار دهند این است که تا پایان شهریور ماه تامین تمام مواد پتروشیمی تحت پوشش این سامانه قرار خواهد گرفت.

 

ایشان گفتند: امیدوارم که در نیمه دوم سال جاری تعیین ظرفیت و سهمیه واحدهای صنعتی به صورت سیستمی صورت پذیرد و ارتباط با بورس کالا نیز سیستمی خواهد بود.

 

معاون امور صنایع با بیان اینکه سازمان بورس براساس خریدی که کارگزارن آن برای واحد های خود انجام می‌دهند گفت: زمینه تامین مواد اولیه ای که در بورس عرضه خواهد شد و مورد نیاز واحدهای تولیدی است ، هم تحت پوشش این سامانه قرار گیرند.

 

وی در پایان افزود : واحد های تولید در صورت بروز هر گونه مشکل و یا طرح سوال، می‌توانند با مرکز پشتیبانی سامانه جامع تجارت(افق) به شماره تلفن 02175492000 تماس حاصل نمایند.

<همکو: اخبار و تحلیل صنعت پلیمر>

قیمت مواد اولیه پلاستیک و پلیمر

نظرات کاربران