راه اندازی طرح MTO در پایین دست پتروشیمی آپادانا

مدیر طرح های هلدینگ خلیج فارس با بیان این که بر اساس اهداف تعریف شده در هلدینگ خلیج فارس به دنبال طرح هایی برای تکمیل زنجیره ارزش هستیم گفت: یک طرح MEG در حال مذاکره برای لایسنس است و در نظر داریم تا گاز متان را با تکنولوژی جدید به MEG تبدیل کنیم این تکنولوژی چهار سال است که در دنیا استفاده می شود.  نمونه دیگر یک طرح MTO است که در پایین دست پتروشیمی آپادانا راه اندازی خواهد شد ودر این طرح از متانول، پروپیلن و اتیلن  تولید خواهد شد.

میثم امیری مدیر طرح های هلدینگ خلیج فارس با تاکید بر هدف گذاری برای تکمیل زنجیره ارزش در طرح های توسعه ای این هلدینگ اظهارکرد: توسعه صنایع میانی و پایین دستی برای هلدینگ خلیج فارس مهم است و این راهبرد در مورد طرح بید بلند 2 داری ویژگی های خاصی است و به دنبال آن هستیم تا بعد ازراه اندازی کامل پالایشگاه بید بلند تولید تا صنایع تکمیلی ادامه یابد و ضمن تکمیل زنجیره ارزش ، سودآوری نیز بیشتر شود .
وی با اشاره به قابلیت های موجود برای ایجاد ارزش افزوده بیشتر در مسیر تکمیل زنجیره ارزش گفت: طرح بید بلند ۲ در فرآیند تکمیل زنجیره ارزش به دنبال خود پتروشیمی گچساران را دارد و در پایین دست آن چندین طرح از جمله طرح پتروشیمی دهدشت است وهمچنین پتروشیمی اندیمشک نیز در پایین دست اتیلن گچساران قرار دارد که به نوعی یک طرح پایین دستی صنعت پتروشیمی است. 
امیری ادامه داد: طرح پتروشیمی سنقر که چندی پیش مراسم کلنگ زنی آن برگزار شد و تولید کننده کامپاند است، نیز به نوعی پایین دست پتروشیمی ایلام است.
مدیر طرح های هلدینگ خلیج فارس با بیان این که بر اساس اهداف تعریف شده در هلدینگ خلیج فارس به دنبال طرح هایی برای تکمیل زنجیره ارزش هستیم گفت: یک طرح MEG در حال مذاکره برای لایسنس است و در نظر داریم تا گاز متان را با تکنولوژی جدید به MEG تبدیل کنیم این تکنولوژی چهار سال است که در دنیا استفاده می شود. 
نمونه دیگر یک طرح MTO است که در پایین دست پتروشیمی آپادانا راه اندازی خواهد شد ودر این طرح از متانول، پروپیلن و اتیلن  تولید خواهد شد. این طرح در حال مطالعات امکان سنجی است.

<همکو: اخبار و تحلیل صنعت پلیمر>

قیمت مواد اولیه پلاستیک و پلیمر

نظرات کاربران