ریزش ۱۵ درصدی ارزش بیت کوین در یک هفته

ارزهای مجازی در هفته‌ای که گذشت عملکردی بسیار بد را به ثبت رساندند به گونه‌ای که شاخص ارزهای مجازی بلومبرگ 12 درصد ریزش کرد که یکی از بدترین عملکردهای امسال آنها بود.

به نقل از بلومبرگ، ارزهای مجازی در هفته‌ای که گذشت عملکردی بسیار بد را به ثبت رساندند به گونه‌ای که شاخص ارزهای مجازی بلومبرگ 12 درصد ریزش کرد که یکی از بدترین عملکردهای امسال آنها بود. همچنین ارزش بیت کوین در یک هفته 15 درصد ریزش کرد که از نوامبر سال گذشته تاکنون مشاهده نشده بود.

مت مالی، استراتژیست بازار در موسسه «میلر پلاس» گفت: روند صعودی ماه گذشته ارزهای دیجیتالی پس از آن شدت گرفت که برخی از معامله‌گران تصور کردند این ارزها به زودی جزو دارایی‌های امن خواهند بود.

با این حال اظهارات مقامات مالی و بانکی مختلف در سراسر جهان نشان داد که هنوز برای رسیدن به این نقطه راه زیادی در پیش است و انگیزه معامله‌گران در نتیجه این اظهارات تا حد زیادی از بین رفت.در حال حاضر 8/ 17 میلیون بیت‌کوین استخراج شده است که 85 درصد ظرفیت آن است. متس گرینسپن، تحلیلگر ارشد بازار در موسسه «ای تورو» گفت: با توجه به اینکه قیمت ارزهای دیجیتالی بر حسب شرایط اقتصادی و رویکرد مقامات جهانی نسبت به آنها تعیین می‌شود باید منتظر واکنش ادامه‌دار معاملات این ارزها نسبت به کاهش نرخ بهره در سراسر جهان باشیم.

بیت‌کوین که در روز ششم اوت (پانزدهم مرداد) به کانال 12 هزار و 300 دلاری رسیده بود در پایان معاملات هفتگی با 98/ 1درصد کاهش نسبت به روز قبل خود به ازای 10 هزار و 81/ 143 دلار مبادله شد. روند نزولی قیمت‌ها در بیشتر ارزهای دیجیتالی مهم دیگر نیز ادامه داشت تا جایی که اتریوم با 42/ 0 درصد کاهش به 18/ 184 دلار، بیت کوین کش با ریزش 53/ 1 درصدی به ازای 69/ 304 دلار، لایت کوین با ریزش 59/ 2 درصدی به ازای 52/ 72 دلار و مونرو با ریزش 8/ 0 درصدی به ازای 1/ 82 دلار معامله شد.

<همکو: اخبار و تحلیل صنعت پلیمر>

قیمت مواد اولیه پلاستیک و پلیمر

نظرات کاربران