فروش دلار زیر قیمت صرافی‌های بانکی توسط دلال‌های خیابان فردوسی

بر اساس مشاهدات میدانی از خیابان فردوسی، اکثر دلال‌های خیابان فردوسی که شغلشان خرید و فروش ارز در بازار آزاد با اختلاف قیمت نسبت به صرافی‌های بانکی است حاضرند زیر قیمت این صرافی‌ها دلارهای خود را بفروشند.

درحالی عده‌ای تلاش داشتند بعد از تحریم توخالی اخیر بانک مرکزی از سوی آمریکا از آب گل‌آلود سیاست ماهی گرفته و بار دیگر بر طبل گرانی دلار بکوبند که امروز اکثر دلالان خیابان فردوسی فروشنده دلار شده و حاضرند زیرقیمت صرافی‌های بانکی دلارهایشان را بفروشند.

 بعد از اعمال تحریم‌های اخیر آمریکا و تحریم دوباره بانک مرکزی عده‌ای از سوداگران ارزی تلاش داشتند بار دیگر در بازار ارز خودنمایی کرده و با قیمت‌های نجومی از آب گل‌آلود تحریم‌ها به‌نفع خودشان ماهی بگیرند.

دیروز زمانی که بازار‌ آغاز به کار کرده بود عده‌ای از دلال‌های خیابان فردوسی دلار را با قیمت 12 هزار و 600 تومان هم برای فروش به خریداران پیشنهاد می‌کردند آن هم درحالی که قیمت فروش صرافی ملی و سایر بانک‌ها و سایر صرافی‌های بانکی 11 هزار و 400 تومان بود؛ دلال‌ها در حالی با 1200 تومان اختلاف تلاش داشتند استارت گرانی قیمت ارز را بار دیگر از خیابان فردوسی بزنند که این تلاششان ناکام ماند و امروز نه‌تنها دلار در صرافی‌های بانکی و بازار آزاد گران نشد که نسبت به دیروز ارزانتر هم شده است.

مشاهده میدانی از خیابان فردوسی نشان می‌دهد که امروز اکثر دلال‌های خیابان فردوسی که شغلشان خرید و فروش ارز در بازار آزاد با اختلاف قیمت نسبت به صرافی‌های بانکی است حاضرند زیر قیمت این صرافی‌ها دلارهای خود را بفروشند.

زمزمه اکثر دلال‌های فردوسی امروز فروش دلار زیر قیمت صرافی‌های بانکی است؛ این افراد می‌گویند بازار فعلاً مشتری ندارد و معلوم نیست باز هم دلار ارزانتر می‌شود یا نه به همین دلیل می‌خواهند جنس نقد خود را سریعتر به ریال تبدیل کنند.

دعوای زرگری دلال‌های خیابان فردوسی این بار بر سر فروش دلار ارزانتر به مردم است البته این در حالی است که متقاضیان خرید ارز می‌توانند از صرافی‌های بانکی به‌راحتی ارز مورد نیاز خود را تأمین کنند.

هم‌اکنون قیمت دلار در صرافی‌های بانکی برای فروش به مردم 11 هزار و 400 تومان است اما دلالها حاضرند با قیمت 11 هزار و 380 تومان هم دلار را به مردم بفروشند.

اختلاف قیمت دلار در بازار آزاد و صرافی‌های بانکی هم‌اکنون بسیار کم است و تابلوی اکثر صرافی‌های آزاد در این خیابان نیز مشابه صرافی‌های بانکی و حتی کمتر از آن است.

بازار ارز در حالی روزهای آرام خود را سپری می‌‌کند که آمریکا تلاش دارد با جنگ روانی و تحریم‌های پی‌درپی و البته تکراری یک بار دیگر تلاطم را به خیابان فردوسی برگرداند اما واقعیت این روزهای بازار ارز نشان می‌دهد که این بار سیاست‌های بانک مرکزی قوی‌تر از تحریم‌های آمریکا عمل کرده و آرامش حاکم در این خیابان تأیید می‌کند که حداقل این بار بازار تحت تأثیر اخبار و تحریم‌ها رنگ عوض نمی‌کند.

<همکو: اخبار و تحلیل صنعت پلیمر>

قیمت ارز و دلار

نظرات کاربران